blogas – tekstų skaitymo būdas

 
ANTROJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2008-01-12, socialinių tinklų dirvos analizė
 
Nedidelis vakarykštis socialinis-matematinis eksperimentas parodė, kad:
  1. blogsfera yra varoma ne smalsumu, ar meile žmonijai, o vien tik savigarba;
  2. interneto lankytojams labai trūksta matematinio mąstymo.
Vakarykštį testą nusprendžiau animuoti. Pasverkite šias mintis, ties kiekviena įrašydami pasirinktus skaičius (kad ir savo pritarimo tai minčiai laipsnį procentais), tuomet spragtelkite pele mygtuką...
(nr. 0) Tai mano blogas, rašau tik tai, kas man įdomu, tai kodėl man turėtų rūpėti dar kieno nors nuomonė? Lankytojų ar komentarų skaičius – visai ne rodiklis. Ne paslaptis, kad dauguma popierinių žurnalų redaktorių patys parašo visus juose spausdinamus laiškus redakcijai.
(nr. 1) Turinys – svarbiausia. Ir blogeriai neturėtų užsiverti savyje ir tiek daug rašyti apie bloginimą ir kitus blogus. Lankytojų statistikos sekimo priemonių įsidiegimas – tai pirmas žingsnis į blogo išsigimimą, galų gale atvedantis tik į blogdepresiją.
(nr. 2) Optimalus bloginimo dažnumas – kasdien po įrašą. Taip patogiau skaitytojui, todėl visai neblogai turėti kelis įrašus ateičiai, jei ne galutinai užrašytus, tai bent jau turėti sugalvojus jų temą ar pagrindinę mintį.
(nr. 3) Iš esmės blogo temas turi diktuoti skaitytojas. Jei norit žinoti, sąžiningu darbu surinktos įdomybių nuorodos ir blogsferos apžvalgos yra vienos optimaliausių temų. Ir saugokitės nuolat dygstančių įtartinų projektų, kurie pasiima jūsų blogo turinį, ir neduoda nieko mainais.
Rimo Kudelio ir vieno tokio prisipažinimai rodo, kad maždaug atspėjau, kaip mąsto blogeriai, turintys vieną (x-0-0-0), dešimt (0-x-0-0), šimtą (0-0-x-0) ar tūkstantį (0-0-0-x) lankytojų.

Antra vertus, tai reiškia, kad norint pasiekti tą tūkstantį, reikia perlipti per pirmuosius tris požiūrius (kuo smarkiau rūpintis lankytojų nuomone, kuo daugiau rašyti apie blogsferą, neabsoliutinti turinio, kokybę aukoti dėl kiekybės) ir koncentruotis į radinius bei apžvalgas.

Antroji išvada seka iš neteisingų atsakymų į kontrolinį klausimą statistikos: net šešis kartus lankytojai mėgino atsakyti „1“, tarsi 10 pakelta 1-uoju būtų lygu vienetui. Šiandien nebereikia skaičiuoti patiems (tą daro džiavaskriptas), todėl kontrolinį klausimą pakartoju...

Sujungus abi teksto pradžioje paskelbtas išvadas į vieną daiktą galima prognozuoti, kad reklama blogsferoje, kai įsibegės, bus dar mažiau švari, objektyvi, sociali, humaniška ir logiška, negu turime tradicinėje žiniasklaidoje.
 
< 2008-01-11 blogsfera 2008-01-13 >
2008-01-13 04:54 Raimundas ZabarauskasTu teisus, Rimai, neturėjau rašyti, jog žinai, kiek turi skaitytojų (tik numanai). Ryšys tarp apytikrio skaitytojų skaičiaus ir blogo autoriaus ideologijos vis tik išlieka, ką bebūčiau parašęs...
2008-01-13 02:44 RQTiesa, norėčiau pastebėti, jog aš savo skaitytojų neskaičiuoju, tad nežinau tiksliai, kiek jų turiu. :) Iš šito rašinio galima susidaryti nuomonę, kad aš ano testo rezultatą kažkaip patikrinau – taip nėra, tiesiog aš NEMANAU, jog turiu daug skaitytojų.
2008-01-13 02:42 RQIš šešių neteisingų atsakymų turbūt kokie keturi (o gal net ir visi šeši) buvo mano (ir pirmas neteisingas atsakymas ČIA irgi mano – per žioplumą)... Vis galvojau, kad jūsų patikrinimo skripte klaida kažkokia... :D
komentarų: 3neteisingų atsakymų: 2teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kiek atsidavusių, atidžių, protingų ir blogą dievinančių skaitytojų turi asmuo, kuris pritaria vien tik antrai nuomonei (nr. 1)? (atsakymą pateikite skaitmenimis)

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama