blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TREČIOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2015-01-15, kaip tapti genijumi
 
Dukra paklausė Mytryčiaus: „o kaip tapti genijumi?“. Kaip tik rengiu vienam seminarui pateiktį apie loginio mąstymo ugdymą per kūrybines užduotis, todėl nesusilaikiau laisvai (=netiksliai) nepavertęs ir nepacitavęs. Negaliu garantuoti, kad nepanaudosiu ir per seminarą.


...geras klausimas, iš tų, į kuriuos suaugę atsako: „turi gerai mokytis ir klausyti tėvų“, nors norint tapti genijumi, kaip tik to ir nebūtina daryti.

Rimtai į tokius klausimus tik vaikui ir gali atsakyti, suaugę yra pernelyg buki, tingūs ir nesmalsūs, tad normalaus dialogo ir neatlaiko. Jie nepasirengę klausyti ir aptarti, ką išgirdo, o pasirengę tik pasakoti savo istorijas – „o štai kartą aš...“. Be to, suaugę nelinkę keisti savo nuomonės, jie girdi tik tą, kas atitinka jų įsitikinimus, o kitką ignoruoja.

[...]

Yra tik vienas būdas tapti genijumi – barono Karlo Frydricho Jeronimo fon Miunchauzeno būdas = nuolat ištraukti save iš plaukų iš pelkės. Iš pelkės, kurios vardas „būk, kaip visi“ ir „tu ką, protingiausiais?“.

Genijai auga kaip kelmučiai – tinkamoje terpėje ir kolonijomis. Genijai ištraukia genijus. Genijai tarpo antikos Atėnuose, Puškino licėjuje, praėjusio amžiaus pradžios Paryžiuje, Makso Borno mokslinėje mokykloje, rusų kultūros Sidabro amžiuje, – santykinai nedidelėse žmonių grupėse – stulbinančiai daug talentingų. Tačiau dabar žmogus pats gali savo talentui susikurti terpę. Kaip tik tam ir buvo sukurtas internetas.

Pagrindinis vaiko koziris – laikas, ir reikia juo protingai pasinaudoti. Atsisakyti bendravimo su idiotais ir bukų kompiuterinių žaidimų, televizoriaus – laiko žudikų. Apsupti save geriausiais daiktais – knygomis, filmais, nuotraukomis ir žmonėmis (nesvarbu, gyvaisiais ar mirusiais). Nenuleisti kartelės. Bet kuris bukas filmas, politinė centrinės rusų TV laida ir ginčas internete su idiotu gramzdina žmogų pelkėn. Paprasta protinės higienos taisyklė – neimti į rankas šūdo.

[...]

Dar vienas geras būdas yra panašus į kovą su nemiga. Kai žmogui nesimiega, jis gali apsimesti miegančiu – apsipalaiduoti, gulėti nejudėdamas, giliai kvėpuoti, susvajoti kokį nors sapną – ir toks žmogus netikėtai užmiega iš tikro. Lygiai taip pat galima pamėginti apsimesti genijumi. Gyventi taip, tarsi būtum genijus. Iškelti kartelę. Ar genijus gaištų laiką tom nėsąmonėmis, kuriomis dabar užsiimi? Kaip jis elgtųsi sudėtingoje situacijoje? Tai sunku, bet tai veikia. Aš genijus ir negaliu sau leisti daryti prastai. Tai tiesiog manęs neverta.

Nereikia bijoti savikritiškų abejonių. Kiekvieną normalų žmogų kamuoja jo paties netobulumas. Tai tiesiog neturi tapti spąstais, neturi užverti genijaus savyje. Todėl genijus ne tik sugeria viską, ką aplinkui gauna geriausio. Jis turi ir kažką duoti. Nesvarbu, kurioje srityje, ir kiek. Iš pradžių nedaug. Vos vos, bet „pilna krūtine“. Be juokų. Pamėginkite, ir Jums pavyks...



 
< 2015-01-14 žmonės keistenybės 2015-01-16 >
2015-01-19 22:19 AhaAts irgi apie tą patį, apie auklėjimą - vaikuts reikia taip auklėti, kad jie galėtų taip jautstits ir taip jautstutsi, aha.
2015-01-18 06:23 Raimundas ZabarauskasZuika, čia ne apie savijautą (kurią tu beveik vadini pasaulėžiūra), o apie vaikų auklėjimą...
2015-01-15 15:49 FUTU.REAts its karto pataikiau...tsakėts, taip ir maniau, kad ats genijuts...HO HO HO!
2015-01-15 15:46 Tsvarpiautsia pūti laimingu ir veikti ką nori vaAtsakymats paronats, taip? pet ne Radzi Paronats, nets tats jau vitskats, ir dapar puts naujats, vėl tokts pat paitsuts, pet tiek to, jei jam patinka. Tsvarpiautsia - kats tau patinka paciam. tai yra viena its taitsyklių dėl genijauts, tsiaip jų yra ir gali pūti ir dar daugiau, pet pagrindinė yra tokia -
Nepijoti pūti ne genijum. taip, tai tsvarpiautsia taitsyklė, kada ją įtsitsavini vitsitskai ir vititkai ja pertsiimi, tada patsijunti lapai laitsvu, todėl gali vititkai tada itsnaudoti tsavo kūrypinets galiats, vitsokiautsiats, pilnutinai. o kada pijai nepūti genijumi ir lapai tstengietsi į vitsats putsets, tada nepelieka laiko pūti tokiu, kokts etsi its tikrųjų, o its tikrųjų gnijumi gali tapti tik tada, kai pūni tsavimi, nets tada tietsiog pūni...kaip dievats, tada vitską gali, kats tavo jėgomts, nets negaitsti laiko galvojimui kaip pūti ypatingu ir vitsa kita, ir netsivaikai to, kats kituts padaro genijaits, nets its tikrųjų, tai kiekvieną padaryti genijumi gali tik jo individualūts dalykai. Lapai gerai yra gyventi, kai nepijai nepūti genijumi, tada tau vitsai netskauda, kai kats norts patako, kad kazką ne taip ir tu netsutsitrauki į kamuoliuką, pet takai na ir kats, ir vititkai jautietsi atsipalaidavęts ir po tsitokių zodzių ar kreipinių ir tada tai tau netrukdo, netsutrukdo tai tada tau tapti itskirtiniu, individualiu, ir - genijumi. Tada tau nerūpi ką galvoja kiti ir ką kalpa apie tave, nets tu pats juk zinai, kad nieko plogo nedarai, o jei nepridarai tiek gero, kiek gali padaryti dar kazkats, tai tia nieko tokio, tsitai irgi lapai zinai, kad nieko tokio, nets ne vitsi vienodi ir tada nuo tokio laitsvėts pakylėjimo gali tapti net genijumi, taip, ir net vititkai neumatytoje tsrityje, kurioje dar niekats niekats nepuvo genijumi ir net neįtsivaizdavo, kad gali pūti ten genijumi, pet patskui vitsi tstepitsi ir vadina genijumi, va. Tsvarpiautsia - vidinė laitsvė ir laimė, o ne tai, ką kiti galvoja ar mato, ir tada - tu pradedi tvytėti. tu tampi Tsvytintsiu. Ir net lapai lapai tsvytintsiu, tietsiog kotminiu, nets taip įmanoma pritsijungti prie kotsmotso kanalų, kurie nueina toli uz mūtsų Vitsatos ripų, kurie yra pegaliniai. ir tada vitsi nutstempa ir tstepitsi ir vadina genijumi, nets mano, kad tu pats kazką tai, pet its tikrųjų tu tik etsi Kotsmotsu, tampi juo ir per tai kitu zmogumi. O tada, jei lapai nori, gali ir genijumi.pet tsvarpiautsia - Tsvytėjimats. jits yra tsvarpiautsia, pa.
komentarų: 4neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Personažo titulas.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama