blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT PENKTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2005-11-11, Lisažu figūros
 
Čia tiems, kas turi Excel 2002, 2 sekundes laisvo laiko ir kam smalsu. Atverkite tuščią darbo lakštą. Į langelį A2 įrašykite 0, į A3 - 1, tuomet pažymėkite abu langelius ir kopijuodami timptelkite žemyn taip, kad susidarytų didėjančių skaičių stulpelis (0, 1, 2 ir t.t bent iki kelių šimtų).

Langelyje B1 įrašykite formulę =MAX(A:A), gretimuose C1 ir D1 įrašykite po vienetą.

Langelyje B2 įrašykite formulę =A2/B$1*2*PI(), langelyje C2 – formulę =SIN(B2*C$1), o langelyje D2 – formulę =COS(B2*D$1).

Pažymėkite langelius B2:D2 ir dvigubu spragtelėjimu (ar kitaip) nukopijuokite į visas eilutes greta anksčiau sudaryto didėjančių skaičių stulpelio.

Pažymėkite sritį C2:D? (vietoje klaustuko turi būti žemiausios jūsų įrašytos eilutės numeris, gal būt jums patiktų šį veiksmą atlikti taip: aktyvuoti C2, tuomet spausti shift+dešinėn ir ctrl+shift+žemyn). Atvaizduokite pažymėtus duomenis x-y tipo diagrama (pasirūpinkite, kad taškai būtų nežymimi, tik sujungiami atkarpomis). Pakeiskite diagramos proporcijas taip, kad gautumėte kuo tikslesnį apskritimą.

Dabar keiskite C1 ir D1 įrašytus daugiklius ir grožėkitės diagramoje piešiamomis Lisažu figūromis (išmėginkite daugiklių poras (1,2), (2,3), pamėginkite ir trupmeninius skaičius).

 
< 2005-11-10 ekselio paviršiai 2005-11-13 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kokia geometrinė figūra gaunama, kai c1=d1=1?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama