blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT DEVINTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2005-12-06, apie skolintas konstrukcijas
 
Kad ir šios trys: vienok, sekantis ir ta prasme. Žinoma, galiu, kiek labiau pasistengęs, suvaldyti savo kalbos pilotą, kuriam tenka dideliu greičiu skriejant raityti figūras ir vengti duobių. Bet nebenoriu.

Vienok nėra nei vis tik, nei tačiau. Pastarieji atsispiria nuo ankstesnės minties, jai šiek tiek prieštaraudami. O šis odnako vertimas turi savaiminio sakymo atspalvį, kuomet mintis, kuriai prieštaraujama, paslėpta labai giliai, o gal net nesuformuluojama. Be vienok nepavyktų išreikšti minties šuolio, atmiešto nuostabos ir anekdotiškumo doze.

Kitas taip įkyriai ir nenatūraliai peršamas vietoje sekančio, kad tiesiog nebenoriu pasiduoti žmonių su vaizduotės trūkumais (esą, sekti gali tik gyvi, aktyvūs dalykai) įtakai. Reliatyvumo teorija negrįžtamai pakirto bet kokių xxx-centriškų (kartu ir etnocentriškų) sistemų šaknis, o matematikoje prigijo seka, kurios elementai būtent ir turi ne tik kisti, ar būti kiti, bet ir nuosekliai sekti vienas kitą.

Vienok... nesuprantu, kodėl ankstesnės minties negaliu susieti su... sekančia, naudodamas ta prasme, kaip itin neasmenišką konstrukciją. Nes juk gal ne aš kalbu apie tą ir tą, o tik bandau susieti citatos mintis? Kita figūra – turima omenyje – mano vidiniam kalbos pilotui tikriausiai pernelyg sunkiasvorė.

(Mėginkime suprasti ankstesnį tekstą) ta prasme, (kad) jei nemąstau archaišku būdu, tai kodėl juo turėčiau kalbėti?
 
< 2005-12-05 kalba 2005-12-07 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kuris iš šių trijų labiausiai panašus į legalų?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama