blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DEŠIMTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2006-03-10, menas vis tik yra!
 
Vasario 17 įraše citavau Vilniaus dailės akademijos ketvirtakursį:

Mūsų visuomenė postmoderni. Jau galime pasakyti: „Menas yra Viskas!“. Mums sunku sugalvoti, kas jau nebe menas.

Nuomonei, kad kriterijų nėra, nepritariu. Jei taip būtų, tai mano dirbtiniai poetai taptų didžiais menininkais. Ironizavau:

Be kriterijų receptas neįmanomas, o postmodernizmas, jei gerai suprantu, juos paneigia. Jei menas yra viskas ir kiekvienas yra menininkas, tai ko gero, nebėra nei meno, nei menininkų.

Ir vis tik menas yra! Sigitas Parulskis www.omni.lt (kultūra, 2006 03 09, analfabetų kerštas) rašo tekstą (cituoju padrikai), keiščiausiu būdu susišaukiantį su gūdžiais tarybiniais metais J. Erlicko viešai skelbtomis recenzijomis („Ši knyga naujų horizontų neatveria“):

Knygų mugėje (o ir mieste taip pat) ant kiekvieno stulpo buvo išklijuotas plakatas, skelbiantis apie naujo lietuvių poezijos genijaus gimimą. Tiesą sakant, instinktyviai pagalvojau, kad tai policijos ieškomas nusikaltėlis. Anksčiau ant stulpų klijuodavo banditų nuotraukas. Paskaitęs jo knygą, pavadintą „Eilės“, supratau, kad pirmasis įspūdis nemelavo: jis iš tikrųjų nusikaltėlis. Jeigu neserga psichine liga. Raštingumo nusikaltėlis, nusikaltęs kalbai, poezijai, knygai. Suprantu, kad už pinigus dabar viskas galima. Ir drausti to nereikia, bet pasakyti, kad mėšlas yra mėšlas kiekvienas turime teisę.

Beje, leidyklas reiktų bausti už tokias knygas – kaip baudžiami restoranai, kuriuose patiekiamas sugedęs maistas su žiurkių išmatomis.

Štai tokio šlamšto dėka literatūra kompromituojama, maitojama, žmonės nuo paauglystės pratinami prie netiksliai, neteisingai vartojamų žodžių, prie kalbos skurdo ir išsigimimo, vėliau atsiranda nesugebėjimas įvardyti savo jausmų, būsenų, nupasakoti santykio su pasauliu, su buitim ir būtim.


Gaila tik vieno – netiesiogiai užsiminęs apie kriterijus Sigitas Parulskis rimtos kalbos apie juos taip ir nepradeda... Tikiuosi, menas nėra vien tik tai, kas leista tik Jupiteriui?
 
< 2006-03-07 knygos visuomenė 2006-03-11 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar menas turi kriterijus?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama