blogas – tekstų skaitymo būdas

 
PENKIOLIKTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2006-04-14, literatūrinės svetainės modelis
 
Mintis gimė, diskutuojant rašykuose. Idėjos esmė – literatūrinių skonių grupavimasis.

Būtų įmanoma sukurti svetainę, skirtą literatūrinei kūrybai, kurioje talpinama medžiaga būtų rodoma trimis pjūviais: a) chronologiškai, b) pagal autorių ir c) virtualiuose žurnaluose (genčių almanachuose).

Statistiškai panašiai balsuojantys svetainės lankytojai turėtų galimybę pasiskelbti gentimi (arba prisijungti prie jau egzistuojančios genties). Jei vėliau kurio genties nario balsavimas statistiškai ima skirtis, jis iš genties pašalinamas. Pernelyg sumažėjusios gentys išnyksta.

Vartotojų lygiai būtų tik trys: nulinis, pirmas ir antras. Nulinis lygis negali balsuoti. Pirmojo lygio balsai tik rodomi, antrojo – lemia kūrinio šalinimą ir vartotojo lygio kitimą iš 0 į 1. Antrojo lygio vartotojais tampama tik tuomet, kai prisijungiama prie genties, o išstojus lygis vėl mąžta.

Dar viena antro lygio (susijungusių į gentis) vartotojų balsavimo pasekmė – jų gerai įvertinti darbai automatiškai patenka į savo genties almanachą (jame rikiuojami pagal įvertinimą?).

Tokios svetainės skaitytojas turės galimybę susirasti sau priimtiną kryptį ir skaityti tik tos krypties kūrybą.

Sistema skatintų tam tikrą dvasinį bendrumą, kartu leisdama ir maištauti. Maištas kainuotų, tačiau patraukęs paskui save kitus vartotojus, kiekvienas maištininkas turėtų galimybę tapti savo genties pradininku.

Dalis sistemos yra ir dabar, tačiau maištas reiškia tik viena: eiti kitur. Patobulinta sistema įprasmintų skonių ginčus ir išplėstų rašykų kūrybines erdves.
 
< 2006-04-13 kūryba visuomenė 2006-04-15 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar rašykai pritarė minčiai?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama