blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DVIDEŠIMT KETVIRTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2006-06-14, valstybinių brandos egzaminų vertinimas
 
Nemaža dalis dvyliktokų ir jų tėvų nevisiškai supranta galiojančią valstybinių brandos egzaminų vertinimo sistemą.

Pradėkime nuo to, kad kandidato atlikta užduotis yra įvertinama taškais. Surinkta taškų suma nėra nei viešai skelbiama, nei kur nors tiesiogiai panaudojama. Todėl mėginimai sakyti „surinkau 83 procentus“ arba „gavau 45 taškus“ yra iš principo neteisingi.

Nustačius išlaikymo ribą, atmetami tie, kas egzamino neišlaikė (surinko per mažai taškų). Kai kuriais atvejais, jei tai numatyta egzamino programoje, egzaminas gali būti neišlaikomas ir surinkus pakankamą bendrą taškų sumą, bet neparodžius reikiamų gebėjimų atskiroje egzamino užduoties dalyje (nesurinkus kriterinio taškų minimumo už tą dalį).

Visi, išlaikę valstybinį egzaminą, padalijami į šimtą dalių, kurios sunumeruojamos nuo prasčiausiųjų (1 balas) iki geriausiųjų (100 balų). Idealiu atveju kiekvieną balą gautų lygiai vienas procentas išlaikiusiųjų, tačiau tikrovėje kai kurių balų gali ir nebūti (sakykime, niekas negauna 1, 2 ir 3 balų, o 4 balus gauna apie 4% išlaikiusiųjų).

Nelabai prasminga klausti, kiek taškų atitinka, sakykime, 85 balus. Vienais metais tiek balų galima gauti už, sakykime, pusę surinktų taškų, kitais - sakykime, už du trečdalius. Taškai nesvarbu, jie reikalingi tik išlaikiusiųjų išrikiavimui.

Balai reiškia jūsų vietą tarp šiais metais išlaikiusiųjų. Jei gavote (bet ne „surinkote“) 50 balų, vadinasi aplenkėte maždaug pusę kandidatų, o kita pusė aplenkė jus. Kitaip tariant, jūsų rezultatas yra artimas vidurkiui.

Nesakykite ir „gavau 14 procentų“, nes tai gali asocijuotis su 14% atliktos užduoties ir klaidinti pašnekovą. Kaip sakėme, 14 balų reiškia, kad esate keturioliktame pagal gerumą išlaikiusiųjų nuošimtyje, skaičiuojant nuo apačios.

Šimtas balų nereiškia idealiai atliktos egzamino užduoties (100% taškų), o tik tai, kad aplenkėte visus, ką tik galėjote.

Beje, gera valstybinio egzamino užduotis yra ta, kurios pusę įveikia (50% taškų surenka) tik pusė egzaminą išlaikiusių kandidatų. Kokia ji neatrodytų sunki, geriausias išlaikiusiųjų nuošimtis vis viena gaus šimtą balų.
 
< 2006-06-01 švietimas 2006-06-18 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar 50 balų būtinai reiškia, kad kandidatas įveikė 50% užduoties?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama