blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TRISDEŠIMT SEPTINTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2006-09-13, programuotojų diena
 
Vikipedija sako, kad šiandien — programuotojų diena (256-oji metų diena, paprastai ji būna rugsėjo 13-ą, keliamaisiais metais – 12-ą). Programuotojai, tai žmonės, dažniau už kitus žmones gebantys į bet kurį klausimą pateikti tikslų, bet visiškai nenaudingą atsakymą. Todėl neverta pokalbio su programuotojais pradėti retorinėmis figūromis:

– Ar įmanoma parašyti programą, kuri tiksliai nustatytų...
– Ne, tai nėra įmanoma.


Programuotojas teisus. Dažniausiai iš programų tikimasi per daug. Viskas, ką gali kompiuteris – vienus (pradinius) duomenis pakeisti kitais (galutiniais). Programuotojas tiksliai nežino, kaip tai įvyksta. Na, tiksliau kalbant, ryšys tarp programuotojo žinių apie kompiuteryje veikiančius algoritmus (dalį iš kurių jis pats parašė ar pertvarkė) ir realiojo pasaulio faktų yra silpnas. Iš esmės, programuotojas už šį ryšį nėra atsakingas.

– Ar labai iškreiptų apklausos statistiką štai taip suformuluotas papildomas anketos klausimas?
– Žinoma, jis ją iškreiptų.


Programa, kurios nereikia modifikuoti, įtartina iš esmės. Tačiau didžiosios dalies programos pokyčių gyvavimo trukmė yra trumpesnė, nei laikas, per kuriuos įmanoma tuos pokyčius suprogramuoti. Tai dar viena priežastis kuo dažniau daryti rezervines programų (ir duomenų bazių) kopijas. Protingas programuotojas kiekvieną pakeitimą stengiasi realizuoti, kaip papildomą vartotojo pasirenkamą galimybę. Procesas užtrunka ilgiau, bet jo nereikia atšaukti.

– Kaip manai, ar tavo užprogramuotas meniu patogus vartotojui?
– Na, niekas dar nesiskundė...


O kas galėtų? Programuotojas vartotojui nėra pasiekiamas (tai būtų lėšų švaistymas), o vadybininką, atsakingą už ryšius su vartotojais, įtikinti ar išmokyti lengviau, negu vartotoją. Programuotojas teisus, koks kvailas bebūtų sprendimas, visuomet atsiras dar kvailesnis vartotojas. O tam, kad instrukcijos būtų rašomos, pirmiausiai jos turi būti skaitomos.

(Senas...) Kodėl programuotojai painioja Kalėdas su Naujaisiais? Nes 25 = 318.
 
< 2006-09-12 programuotojai 2006-09-14 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Trumpiausias programuotojų anekdotas (gna senas, failo vardas su tipo priesaga).

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama