blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT PIRMOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2006-10-09, populizmas ir NEC
 
Delfis cituoja NEC direktorę D. Šukienę:

Abiturientai galės lengviau atsikvėpti – po ilgų diskusijų nutarta atsisakyti sprendimo naikinti galimybę perlaikyti brandos egzaminus.

Keistoka. Gerus tris metus NEC specialistai, dalies savivaldybių atstovai įtikinėjo ministerijos vadovus, jos neišlaikytų egzaminų perlaikymas yra ydingas. Egzaminų taryba pripažino, jog perlaikymas keliąs problemų, tačiau jas reikią spręsti kompleksiškai, rengiant naujas brandos egzaminų gaires. Ne mažiau kaip du metus atsakas tebuvo: dar ne šiais metais. Šį rugsėjį teko girdėti pažadą: 2007-aisiais dar ne, o vėliau, su naujomis gairėmis, perlaikymo atsisakysime.

Pacituotas spalio mėnesio sakinys mažų mažiausiai asimetriškas.

Kalbėdama apie egzaminų perlaikymą, kuris buvo sumanytas kaip saugiklis mokiniams nesėkmės atveju, ir kurio vietoje pernai parengto egzaminų gairių projekto autorių grupė pasiūlė kitus saugiklius (mažesnį atestatui gauti reikalingą egzaminų skaičių, dvigubą išlaikymo ribą), D.Šukienė pripažįsta, kad dalis dvyliktokų nepagrįstai rizikavo rinkdamiesi valstybinius, o ne mokyklinius egzaminus – tiesiog bandė laimę.

Vis dėlto, manau, tokių mokinių mažės, be to, dėl jų būtų neteisinga atimti galimybę perlaikyti egzaminus tiems vaikams, kuriems nepasisekė dėl netikėtų, objektyvių priežasčių.

Būtų įdomu sužinoti, kuo remiamasi, tikintis tokio mažėjimo?

Ar teisinga iš karto pasirinkusiųjų laikyti mokyklinį egzaminą atžvilgiu situacija, kai pasirinkę valstybinį egzaminą jų konkurentai gauna teisę laikyti to paties dalyko egzaminą 2 kartus?

Nors jei mokyklos formulė yra „mažiau žinių, daugiau kritinio mąstymo“, tai iš tiesų, išleistuvių vakaras tiesiog privalo kelti didesnį stresą už bet kurį egzaminą.
 
< 2006-10-08 švietimas 2006-10-13 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar įmanoma atskirti tuos, kuriems nepasisekė dėl objektyvių priežasčių, nuo tų, kurie nebuvo pasiruošę?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama