blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT ŠEŠTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2006-11-14, demokratėjame
 
Jaunystėje skaitydamas kapitalistinį užsienį apžvelgiančią tarybinę spaudą (Za rubežom) stebėjausi: naminis gyvūnas balsavo rinkimuose, šerifas vadovauja nuovadai iš kalėjimo, arklys perėjo į katalikų tikėjimą.

Šį rudenį ir mūsų šalis demokratėja formalia to gražaus žodžio prasme:

1. Štai spalio 24 d. Vyriausybė nutarė:

Nustatyti, kad valstybei nuosavybės teise priklausantis finansinis turtas – 5 litai iš Švietimo ir mokslo ministerijai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų – kaip valstybės, kuriai atstovauja Švietimo ir mokslo ministerija, įnašas perduodamas šioms viešosioms įstaigoms:

Elektrėnų profesinio mokymo centrui – 1 litas;
Kauno mechanikos mokyklai – 1 litas;
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklai – 1 litas;
Kuršėnų politechnikos mokyklai – 1 litas;
Raseinių technologijos ir verslo mokyklai – 1 litas.


2. Lapkričio 10 d. deputatas Valentinas Mazuronis įregistravo pasiūlymą Diplomatinės tarnybos įstatymo 24 straipsnio papildymo bei 1 dalies pakeitimo ir 47 straipsnio papildymo bei 4 dalies pakeitimo įstatymo projektui (XP-1804):

Pakeisti 47 straipsnio 4 dalį ir išdėstyti taip:

„4. Diplomatinius pasus turi teisę turėti kadenciją baigę Respublikos Prezidentai, buvę Seimo pirmininkai, ministrai pirmininkai, užsienio reikalų ministrai, jei Seimo pirmininko Seimo nario mandatas nebuvo panaikintas apkaltos proceso tvarka ir jei ministras pirmininkas ir užsienio reikalų ministras nebuvo pašalinti iš pareigų apkaltos proceso tvarka. Taip pat asmenys, turintys Respublikos Prezidento suteiktus diplomatinius rangus, kai jų diplomato tarnybos sutartys ar terminuotos diplomato tarnybos sutartys nutraukiamos remiantis šio įstatymo 58 straipsnio 1 dalies 5 punktu ar 2 dalies 2 punktu arba kai jie atleidžiami iš valstybės tarnautojo pareigų remiantis Valstybės tarnybos įstatymo 44 straipsnio 1 dalies 6 ar 13 punktu. Uždrausti Prezidentui R. Paksui kvėpuoti.“

 
< 2006-11-13  2006-11-15 >

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama