blogas – tekstų skaitymo būdas

 
ANTROJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2007-01-08, julija ir marius
 
Romas kalba sklandžiai, net tuomet, kai tai iš anksto parengtas tekstas apie išvakarėse vykusius apmąstymus, iš tiesų, būtų netobula, jai ne viską, ką jis norėjo pasakyti filmu, būtų juo pasakęs.

Julijos rolė kiek schematiška, o Marius sodrus (ramus, it būsimas dzen budistas), muzika (Pixelis) – grakšti. Žiūrovo diletantiškumas leidžia parašyti bent tiek, o štai citatomis režisierius žiūrovą sąmoningai erzina. Gerą valandą pasiknaisiojęs žiniatinklyje, radau pradinį Felinio „8 1/2“ kadrą, ir kiek suprantu iš greta aptikto aprašymo, Marius automobilyje turėtų būti feliniškas Mariaus sapnas. Neskaičiau nė tos knygos apie Dorianą Grėjų.Formatas (tik 20 min.) varžo, bet režisierius per skirtingus planus atskyrė filmą nuo filmo filme. Visas dokumentinis filmas – stambiu planu, tad tam tikrąjam liko – vidutinis. Tad Vilnius tapo dar vienu pagrindiniu personažu: automobiliai, praeiviai, dangoraižiai, regis, net balandžiai.

Scena prie židinio daugiaprasmė: ir parašas (a-la E. Riazanovas), ir deus ex machina, balsas už kadro, brutualiai įžengęs į patį kadrą, mintis, kuriai pasakyti be žodžių 20 min. būtų per maža. Beje, režisierius ir vėl erzina žiūrovą nenatūraliu Doriano kikenimu. O mintis taikli. Nepakanka, kad elgiesi teisingai. Privalai būti laimingas.

2007-01-21 16:00 – visi vėl į Skalviją...
 
< 2006-12-31 žmonės 2007-01-09 >

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama