blogas – tekstų skaitymo būdas

 
SEPTINTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2007-02-12, dunulis ar ne dunulis?
 
Kaip tik ten yra ta vieta, kurioje pirmąsyk susidūriau su Web 2.0 technologija ir ideologija. Turiu prisipažinti, naudojuosi šia svetaine dviem tikslais: a) kasdien dirsteliu, ar sužibo kas naujo lietuviško interneto padangėje, b) nuolat įmetu beveik kiekvieno savo pusblogio įrašo gairę (ar žymę, tiksliai nepamenu).

Savaitgalį aptikau puikų semantinio dumblo apibūdinimą, kurio autorius gana taikliai aprašo blogerių kartą:

Skaitau aš naujųjų blogerių plejadą ir užėjus naujai mizantropijos bangai įkyriai stuksi mintis, wtf? Čia gi ta, nepriklausomybės karta, subrendusi jau be ruso. Ta kuri turėjo būti ultra super ir taip toliau. O man anoji atrodo kažkokia be krypties.

Papildydamas šią mintį mielai pacituočiau (bet deja, neberandu antrąsyk) vieno plejados atstovo gūžtelėjimą po kritišku lankytojo komentaru apie jo teksto kalbą (tai kad sunku man su ta lietuvių kalba).

Atvirai tariant, sunkoka ir man. Rašybą vidurinėje beveik buvau išmokęs, bet reformos tą mokėjimą kiek aplamdė, o kai ką, matyt, užmiršau. Labiau pasitikiu savo stiliumi, bet tas ateina tik per vartymą (čia tokia aliuzija į romėniškas vaškines lenteles, kas susidūręs).

Kaip bebūtų, pusblogyje man svarbiausia tai, kas kompiuteriu sunkiai įvertinama – turinys. Šis kriterijus priešinasi visiškai antistresinei psichoterapijai, kuria išvirsta bet kuris blogas, kai jo autorius turinio kriterijų ingnoruoja.

Tik atsiradus kritinei masei socialiniai tinklai (wbdunulis kaip sistema, ne kaip dizainas) gali veikti ir duoti kokį nors apčiuopiamą rezultatą.

O šis pasažas jau kiek užlinkęs. Minėtoji žymių-ir-gairių svetainė veikia ir be kritinės masės, gal nepakankamai vebdunuliškai, tačiau pakankamai efektyviai (ir randu įdomaus, ir pasireklamuoju). Idealus vebdunulizmas reikštų pernelyg gilų jo dalyvių pasinėrimą į virtualybę. Gal kokios nors naujos technologijos (sakykime, absoliuti interneto vartotojo identifikacija ir automatiškas žymi-gairinimas lankant įvairias svetaines) vebdunulins ir be pasinėrimo, bet dabartiniai mechanizmai tam netinka, tad, kiek sugebu, lieku realybėje.
 
< 2007-02-11 blogsfera 2007-02-13 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kas, subjektyvia mano nuomone, blogui svarbiausia?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama