blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DEŠIMTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2007-03-10, karo menas ping-fa
 
Kelionės tarpmiestiniu autobusu nutinka retai, bet kaskart įrašo naują knygą man į lentynas. Sun Tzu, Karo menas. Galima:
  • šia knyga grožėtis,
  • pajusti kito laimečio dvasią,
  • pritaikyti praktikoje,
  • ją cituoti.
Papildomas popierinis viršelis išdidžiai ištiesta nugara sulaikė kainų lipdukų pistoleto smūgį. Cha, ne mažiau kaip 200-graminis vaškinis popierius, keturspalvė spauda (cmykas), plius įspaudas aukso folija, plius lakas pagal formą – suskaičiavau šešias spaudos stotis, ko gero, ne mažiau trečdalio knygos savikainos. Dirstelėjęs į savo atspindį autobuso duryse akimirkai net pamaniau, kad tas žmogus nešasi dėžutę šokoladinių saldainių ar intymią erotinę dovaną.

Vidiniams lapams ir tikrąjam viršeliui neturėjau priekaištų. Parašyta 500 metų prieš Bibliją. Gulėjusi po Napoleono ir Hitlerio pagalvėmis. Ėėė, tuomet man netinka?

Net šiek tiek gaila, kad negaliu jos skaityti hierioglifais. Vertimas toks dvilypis, primena į liūto nasrus įkištą dresuotojo galvą. Nei ji nukąsta, nei jis plėšrūnas. Pastraipa, kuria pamėginau regėti stulpeliu, vertėjo išguldyta trisdešimčia žodžių, užpildančių tris eilutes.

Pradiniai vertinimai: dao (kelias, liaudies ir valdovo santarvė); dangus; žemė; karvedžiai; (karinės sąrangos ir drausmės) įstatymai. Mano sieloje tykantis lietuvis iškvėptų (atsisėdęs ant akmens palaukėje): vienybė, dangus, žemė, didvyriai, rimtis. Na, bet tai jau būtų visai kita knyga.

Ties Kryžkalniu, užvertęs 125 puslapį, susimąsčiau. Kas tie mano priešai, kuriuos galėčiau meniškai apgauti ir nugalėti be mūšio? Gal pliktelėjęs ir susipykęs su beprabėgančiu gyvenimu vairuotojas (grąžos neturiu, ne, ten nestosiu, nelauksiu, įsodinu keleivius ir važiuoju), lašas po lašo varvinantis iš savo kasetės į mano ausis visai ne Vysockio balsu (bet jo gimtąja) įrašyta guliaj krasotka, istekajet moj srok?

Štai esminės karvedžio prievolės: jis turi būti ramus ir nepažinus kitiems; jis turi būti doras, drausmingas ir mokėti suklaidinti savo karininkų bei karių ausis ir akis, idant šie nieko nesužinotų.

Ping-fa gerbiamasis, vos nesumurmėjau išlipdamas. Turėčiau liautis pirkęs bestselerius ir naudojęsis visuomeniniu transportu.
 
< 2007-03-08 knygos 2007-03-12 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Antrasis pavadinimo žodis.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama