blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DVIDEŠIMT PENKTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2007-06-18, iškrypimas ir tolerancija
 
Įsivaizduokite tam tikrus veiksmus, kuriuos atliekantys asmenys pažeidžia aplinkinių žmonių teises. Iš tyrimų (o ir sveiku protu pasirėmus) aišku, kad šių veiksmų poreikis nėra natūralus, gamtos padiktuotas. Daug kas mano, kad tai – žalinga. Greičiausiai, tokie veiksmai kenkia ne tik šio elgsenos tipo šalininkams, bet ir aplinkiniams, o ypač – vaikams.

Jei paklaustumėte minėto potraukio šalininkų, išgirstumėte daugybę įvairių argumentų apie sąžinės laisvę, asmens teisę rinktis ir toleranciją. Neturėtumėte prieš jų valią viešai svarstyti šio elgsenos tipo nenatūralumo, žalos. Viešose erdvėse neturėtumėte visiškai to uždrausti – juk ir šio dalyko šalininkai yra piliečiai, tad viešąsias erdves tarsi turėtumėte pasidalinti, o kai kuriais atvejais – paprasčiausiai tolerantiškai kęsti kitokius, nei jūs patys.

Šio dalyko šalininkai teigia, jog jie turi teisę auginti ir auklėti vaikus lygiai taip pat, kaip ir jų priešininkai. Giliai viduje negaliu tam pritarti, nors kiekvienu konkrečiu atveju susivaldau ir neturiu nieko prieš.

Istoriškai susiklostė, kad tam tikra to dalyko reklama viešai yra toleruojama, vienose šalyse labiau, kitose – mažiau. Galbūt yra ir tokių žemės vietų, kur tai visiškai uždrausta? Yra dideliais tiražais išleidžiamų plataus vartojimo prekių, kurios tik šiai sričiai ir skirtos. Yra daugybė iškilių istorinių asmenybių – rašytojų, aktorių – viešai skelbiančių šią savo ydą.

Panašu, kad šio nukrypimo jau nebegalima sunaikinti, neįmanoma sugrįžti prie natūralios, kitoms biologinėms rūšims (ne žmogui) būdingos elgsenos. Nebeaišku, kur turi būti brėžiama riba tarp visuomenės gerovės ir tolerancijos.

O tas dalykas – tai rūkymas.
 
< 2007-06-17 visuomenė 2007-06-19 >
2009-06-28 09:34 Raimundas ZabarauskasĮ sveikatą...
2009-06-28 09:28 sistemLabai geras tekstas. ačiū
komentarų: 2neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Juk jūs iš pradžių pagalvojote apie ką kita?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama