blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2007-10-07, keturios kortos
 
Pasaulis nuolat yra rebusas, tad tam tikras šios jo briaunos stiprėjimas tėra normalus periodinis reiškinys (pastarų dienų – greičiausiai susijęs su artėjančia infliacija).

Tikriausiai todėl šarada apie ožkas ir automobilius susilaukė santykiniai didelio dėmesio. Iš elektroninio pašto sąvartynų išsitraukiu dar vieną:


Ant stalo guli keturios kortos. Žinome, kad ant kiekvienos kortos vienoje pusėje užrašyta raidė, o kitoje – skaičius. Kortų kaladėje yra galiojančių ir negaliojančių kortų. Ta korta, ant kurios užrašytas priebalsis, visais atvejais galioja, tačiau korta su balsiu galioja tik tada, jeigu ant kitos jos pusės yra lyginis skaičius.

Užduotis – patikrinti, ar visos ant stalo padėtos kortos yra galiojančios. Akivaizdu, kad reikia žvilgtelėti į kai kurių kortų antrąją pusę. Kiek mažiausiai kortų atverstumėte (ir kurias), kad teisingai atsakytumėte į klausimą?

Būkit geri, pasinaudoję nuoroda į teminę šio tinklapio sritį (temų inkarai) pereikite prie nedidelės apklausėlės ir sudalyvaukit joje. Kai atsakymų susikaups kiek daugiau, pateiksiu juos kartu su šio rebuso sprendimu...
 
< 2007-10-05 rebusai 2007-10-09 >
2007-10-29 17:47 E. G.Čia antros klasės uždavinys: tada sprendžiau gal 5 min. O dabar, dar beskaitant užduotį, pasimatė atsakymasas.
2007-10-08 20:39 DovydasNa, šį kartą labai paprasta: K galioja visada nes K – priebalsis. 4 galioja visada, nes kitoje pusėje arba priebalsis arba balsis: jei priebalsis, tai korta galioja, nes priebalsis visada galioja, o balsis galioja su lyginiais ir 4 kaip tik toks ir yra.E galioja tik jei kitoje pusėje lyginis, ją reikia apversti ir patikrinti kas kitoje pusėje.7 galioja tik jei kitoje pusėje priebalsis, ją irgi reikia apversti ir patikrinti.
komentarų: 2neteisingų atsakymų: 5teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Frazės, kuria sistema Jums padėkojo už sėkmingą sudalyvavimą apklausoje, pirmasis žodis.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama