blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT ŠEŠTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2007-11-12, tikrinė lietuvių kalba
 
Savo tinklapyje oficialiai pereinu prie tikrinės lietuvių kalbos. Na, greičiausiai niekuomet ir nerašiau švaria bendrine, tačiau įkvėptas vebdunuliškų kvadratėlių pasikabinu šį magiškos pentagramos atitikmenį, kuris, ką gali žinoti, gal kada apsaugos nuo piktųjų dvasių...

Panašiai, kaip tikrinių žodžių prasmė, lyginant su bendriniais, yra labiau priklausanti nuo kalbėtojo ir konteksto, taip ir tikrinė lietuvių kalba, paveldėdama daugelį teigiamų bendrinės lietuvių kalbos savybių, yra žymiai laisvesnė savo išraiškos priemonėmis, metaforišku kalbėjimu, galimybėmis sugerti, atspindėti, panaudoti ar atmesti kitų kalbų faktus, realiosios (tikrosios - iš čia ji tikrinė) kalbos vėjus, smėlius, plunksnas ir povandeninius akmenis.

Tikrinė lietuvių kalba gerbia bendrinę ir sveiko proto ribose su ja pasitaria, aiškiai atsiribodama nuo paiko žargono, neįgalaus šveplavimo ir čiabuviškų kalbos redukcijų (a la Eločka Liudojedova).

Tačiau ji yra gyva, laisva ir glamūriška, todėl į hiperpuristiškus bendrinės kalbos paklydimus žiūri valiūkiškai prisimerkusi, mandagiai šypsodamasi, jiems nepritaria ir visai neketina.

Jei Jums brangi gimtoji kalba, jei norite išsaugoti ją gyvą, nagingą ir išraiškingą, prisijunkite prie tikrine lietuvių kalba savo blogus ir tinklapius rašančiųjų (tikrine.zip).

Grafiškai užkoduota mintis tikriausiai aiški, tačiau jei kas pasiūlysite nors kiek dizainišką variantą, žaibiškai pereisiu prie tobulesnio kvadratėlio.


Na ir sekantis įrašas ta tema...
 
< 2007-11-11 tikrinė kalba 2007-11-13 >
2008-04-06 13:43 reginaNeturėjų ji nervintis, nes nieko bloga ji nedaro ir pykti ant jos nėra už ką. Tai tik lingvistikos specialistų forumas, gal ir formalus, bet jos principas yra nuomonių kompromisas. Mes patys, kiekvienas savo srity, turim rūpintis ne tik savo asmenine, bet ir profesine kalba. Ne vien kritikuoti.
2008-04-06 13:40 SekantisBuvau parašiusi nuoširdų atsakymą, bet nesupratau jūsų kodo. Ką gi. Tikrinė man patinka.
2007-11-13 12:55 nznkPagaliau sulaukėm!
2007-11-12 14:57 Raimundas ZabarauskasLašas žinojimo bus rytoj, lukterkite.
2007-11-12 14:46 DelilahN+...+N=xNAr esant pakankamai dideliam x Nežinojimas gali virsti Žinojimu? Ir kur tas virsmo slenkstis?
2007-11-12 14:34 DelilahN+N=2NTaip iš Nežinojimo gimsta... dar didesnis Nežinojimas.
2007-11-12 09:34 Andrius UžkalnisMan patiko šis pasiūlymas. Vien dėl to, kad nepripažįsta maigyklinių raganų valdžios ir griauna (gal pamažu) karingų kalbos partorgų monopolįTikriausiai atsitiko tai, kas ir turėjo atsitikti. Kadangi VLKK nesugeba suprasti, kodėl jų pastangos taip prastai sekasi, tuo pačiu darbu užsiims (laisvalaikiu) kiti. Kol kas jie - kaip ta partija, apie kurios vadovaujantį vaidmenį buvo įrašyta konstitucijoje, negalintys suprasti, kad kalba - visų reikalas, ir tokia gali tapti tik tuomet, kai į tuos visus nebus žiūrima, kaip į valkatas purvinais batais savo dramblio kaulo pilyje.
komentarų: 7neteisingų atsakymų: 1teisingų be komentaro: 2
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Komisija, kuri turėtų susinervinti (trumpinys, keturios raidės)...

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama