blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT DEVINTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2007-12-05, kai kurių dalykų kartojimas yra blogas stilius
 
Metų senumo Labas.blogo įrašas apie CV rašymą, kurį prieš kelias dienas radau gerose naujienose, užsibaigia dviem informacinių technologijų mintimis, į kurias negalėjau nesurezonuoti.
  • Kritiškai įvertinkite ir paties dokumento pavadinimą, kai saugosite jį kompiuteryje.
Absoliučiai tiksli mintis! Tik tuomet, jei jūs buvote, esate ir būsite vienintelis failo vartotojas (tas juk prognozuojama, ar ne?), galite vadinti failą „mano_CV_skirtas_MCDONALDS.doc“.

Autorė visiškai teisi ir dėl šimtų kadrų atrankos skyriuje iš skirtingų žmonių gautų vienodai pavadintų failų (pavyzdžiui, „cv.doc“ arba „cv_mcdonalds.doc“ (jie ten kadrų skyriuje ir taip žino, kur dirba)), ir dėl tinkamo recepto: („J_Petraitis.doc“)...
  • ...nepatingėkite sutvarkyti CV teksto taip, jog neliktų tarpų tarp žodžio ir kablelio bei kitų panašių spausdinimo ir formatavimo klaidų.

Ši autorės pateikta iliustracija kaip tik ir yra nesutvarkyto CV teksto pavyzdys. Įterpti tekste du iš eilės einančius tarpus, du tabuliacijos ženklus ar dvi pastraipų pabaigas leidžiu sau tik kai: a) labai skubu, b) tiksliai žinau, kad dokumentas nebus platinamas elektonine forma.

Žiūrėdami į pateiktą pavyzdį, apsvarstykite du dalykus:
  1. kas atsitiks, jei pakeisime viso dokumento šriftą (sakykime 12 pt pakeisime į 10 pt)?
  2. kiek teks kankintis kadrų skyriaus asistentei, kol ji nusikopijuos adresą iš šio CV?
Pastraipos turi valdomas vertikaliąsias paraštes (before, after), o tabuliacija – vartotojo nustatytas tabuliatorių padėtis. Tuščios eilutės, kuriose pridėta tabuliacijos, tikriausiai rodo gilų rašiusiojo susimąstymą. O du ar daugiau iš eilės padėti tarpai (žinant kad jau išrasta tabuliacija) iš viso yra nepateisinamas nosies krapštymas.

Pamėginau iliustruoti šias mintis pavyzdžiu, kuriame, tausodamas kadrų skyriaus asistentės ašaras, panaudojau dar ir nematomą (nespausdinamą) lentelę:

 
< 2007-12-04 keistenybės 2007-12-06 >
2007-12-06 10:54 LokyzIš marazmų serijos - atsiunčia laišką su pavadinimu "pranešimas spaudai", kuriame yra failas "pranešimas spaudai". Dažniausia trinu - nes jie nesugeba man nieko pranešt normaliai ir gaišina mano laiką.
2007-12-05 20:37 DovydasDar vienas juokingas dalykas. Dažnai būna siunčiamas tuščias el. laiškas, prie kurio prisega du .doc failus. Vienas vadinasi laiskas.doc, jame būna viena eilutė „skaitykite mūsų pasiūlymą prisegtame dokumente“. Kitas prisegtas failas vadinasi pasiulymas.doc. Jame jau ir būnas pats pasiūlymas. Kaip reikalingas tas pirmasis dokumentas su vienintele teksto eilute, visiškai neiašku, bet tokie laiškai Lietuvoje yra normalu.
2007-12-05 17:59 LokyzFormatavimas tarpo ir tabuliacijos simboliais jau senokai verčia giliai atisdusti.
2007-12-05 08:44 Justas ButkusIr tas pat kalbant apie bet kokius dokumentus. :)Ir nesvarbu, ar žmogus dirba su dokumentais kasdien, ar susiduria pirmą kartą - kai kurios klaidos tampa įpročiais.Man vienas įdomesnių stebėjimo objektų - žmogus bandantis išlyginti visų pastraipų įtraukas ...pridėdamas tarpelių; mato liniuotę, žiūri į ją, į pastraipą ... ten 8, čia 7 tarpeliai - raidės nevienodos, aš geriau išlygiuosiu, nei tas ten kompiuteris. :)Prisiminimas iš anekdotų:C:\My Documents\Darbinis jovalas\Kvaili klientai\Nemokūs idiotai\Piktybiniai debilai\Gerbiamas Jonas Jonatis.doc
komentarų: 4neteisingų atsakymų: 5teisingų be komentaro: 4
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kiek [enter] mano pavyzdyje skirią Jonaitį nuo Personal Details (įrašykite skaičių)?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama