blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT DEVINTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2007-12-06, minimalizmas prieš vebdunulizmą
 
Nedidelė karštoka diskusija po vieno tokio straipsneliu apie vieną vokišką programėlę privertė mane sistemiškiau apmąstyti savo informacinius papročius ir instinktus.

Nenoras kapstytis po teksto failus nėra intelekto stokos dalykas. Kaip ir nenoras skustis kirviu. – rašo Džiugas, ir jis teisus. Tik kad aš nė neužsiminiau apie intelektą.

Man tik pasirodė, kad jei jau vartotojas geba abstrahuoti savo katalogus iki diskų, jei jis naudojasi dvilangėmis failų tvarkymo programomis (NC, Windows Commander), jei sugeba parsisiųsti ir instaliuoti (vokiško interfeiso) programinę įrangą, – tokiam vartotojui neturėtų būti sunku susikurti vieną *.bat failą, paguldyti jį, kur reikia, ir retsykiais paredaguoti...

Taip gražiai rašęs apie du smalsumo tipus neprilygstamų blogoramų autorius staiga nulenkia galvą prieš programą, kuri iš esmės nieko kito nedaro, tik vykdo sisteminę windows komandą SUBST...

Beje, dvilangius failų komanderius mėgstu ir aš, netrumpą laiką augau mėlynojoje nortono šviesoje, todėl be problemų svečiuojuosi pas pingvinus (mc) ar naudojuosi dvilangėmis ftp programomis.

Tačiau po langais visuomet sėdu į Windows Explorer. Ir štai kodėl:
  • jis yra visur, o ne tik po mano namų langais;
  • jis bet kur pasileidžia žaibišku [WIN+E];
  • (net jei klaviatūroje nėra WIN, tai ant darbastalio yra My Computer, o pelė turi dešinįjį mygtuką);
  • jis yra „įgimtas“ beveik visų mano naudojamų programų – MS ofiso, pieštuko, ugninės laputės – failų tvarkymo posistemėje.
Pateiksiu labai bjauriai smagų pavyzdį.

Prisėdu prie kompiuterio tęsti vakar pradėto ekselio projekto. Pasiimu jį iš Start - Documents, nes katalogų mano kompiuteryje daug, jų vardai prasmingi, failų medžio struktūra netaupi (tad kelias iki to failo turi gerus aštuonis \).

Bekurdamas ekselio formules nusprendžiu greta to failo paguldyti nedidelį *.txt su komentarais, kuriuos vėliau išsiųsiu paštu kartu su *.xls.

Svarstau. Topteli!
  1. Būdamas ekselyje (worde, peinte, fajerfokse) spragsiu: File - Save As. Atsiveria reikiamas katalogas.
  2. Dešiniąja pelės ausimi baksteliu į laisvą vietą greta failų: New - Text Document.
  3. Pavadinu, atsargus enter.
  4. Vėl dešiniąja pele per tą failą: Open With - Notepad.
Dvilangiai failų komanderiai ilsisi...
 
< 2007-12-05 programuotojai 2007-12-07 >
2007-12-12 23:48 DovydasNa, Linux Firefox man tik parodo vieną punktą „Show Hidden“. Bet supratau, kad vyksta Windowsuose.O dėl Win+E: prie savo kompiuterio praleidžiu 99% viso laiko. Jei tektų daug klajoti nuo kompo prie kompo, turbūt kitaip žiūrėčiau.
2007-12-09 06:00 Raimundas ZabarauskasWin+E kviečia WE visur (Kruzadėrį – tik tavo namie).Dar pavyzdys iš failų meniu (išbandyk tiesiog naršyklėje):1. File - Open File2. Dešiniąja pele per pasirinktą katalogą ir Explore...
2007-12-09 00:11 DovydasTa katalogų pavertimo raidėmis pragrama, aišku, yra nesąmonė. Įdomiau štai kas. Niekaip nesuprasdavau kaip gali būti kažkam Explorer tipo failų valdymas PATOGESNIS už Commander tipo valdymą. Esu užkietėjęs komadinės eilutės ir Commander tipo failų valdymo garbintojas.Pavyzdys su Win+E neįtikino, nes aš savo naudojamą Krusader pasileidžiu lygiai taip pat. O štai New Text Document -> Open With Notepad tikrai yra jėga. Ir vis tik paprastam failų kopijavimui, pervadinimui, pašalinimui, iš/su-zipinimui, dokumentų atvėrimui ir pan. veiksmams su failais Commander tipo programos daug patogesnės.Suprantu nepatyrusius ir visai naujus naudotojus, jie naudoja tai, ką pasakysi jiems naudoti. Bet štai patyrę naudotojai – visai kas kita. Kodėl jie renkasi Explorerius man yra mįslė. Taip, tiesa, kad Exploreris yra visuose kompiuteriuose. Bet juk bent savajame galime naudoti tai kas patogiausia, tiesa?
2007-12-06 09:54 vienastoksMan subst nebesmalsu, nes žinau ją nuo 1989-ųjų. O įrankiai tvarkyti sistemos nuostatas grafinėje aplinkoje yra pravartūs – jei taip nebūtų, Linux niekada nebūtų turėjusi grafinės aplinkos. Į siuntinių skyrelį reikia 300+ programų per metus. Naudingų iš jų - gal 50, aš naudojuosi gal 2-3. Bet jos atsiranda ir smalsu jas aprašyti. Kai kam praverčia – ne visi vartotojai vienodi.
komentarų: 4neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 2
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kuria ranka patogiau spustelti tą WE iškviečiančią kalvišų kombinaciją?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama