blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DEŠIMTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2008-03-09, švelnūs šilti apsikabinimai
 
Kartais man regis, kad šilti švelnūs apsikabinimai yra beveik vienintelė realybė. Žinoma, neramiai domiuosi šimtu trylika įvairiausių dalykų, nestandartinių keistenybių, pasistengęs pajėgčiau beveik bent du trečdalius jų paaiškinti kova už būvį, kitaip tariant, šilumos tiems apsikabinimams kaupimu; tarsi stengčiausi savo minčių žingsniais užgriebti kuo daugiau tuštumos rūko, tarsi mėginčiau iki sutemų apjoti kuo didesnį sklypą, būsimos imperijos teritoriją, net ne imperijos, o tik to balto namelio su rožėmis ir baliustrada, tos vienintelės ir paskutinės vietos, kurioje vienoje tikrieji šilti apsikabinimai teįmanomi.

Kartais aiškiai matau, kad pasaulis tik apsimeta, esą jo pagrindas – fizikinis, kad yra tik tos keturios sąveikos rūšys, kurios, intutyviai akivaizdu, tikriausiai iš tiesų tėra tik viena fizikinė supersąveika; nes juk aiškiai matau, kaip mažai tegali apskaičiuot ir paaiškint, tad Froidas teisus, libido ir mirtis, na taip – tėra tie du dalykai – begaliniai šiltų švelnių apsikabinimų atomai ir gardelės defektai, išimtys, amžinai atviros apsikabinimų puselės. Laikinai atviros šiltų švelnių apsikabinimų puselės.

Visa kita tėra tik išvestinės, kad ir – dekalogo, tikrojo pranašo pasekėjų ar komunizmo statytojo kodekso luobas – o juk tas šarvas nuolat yra du vienu metu vienas kitam priešingi dalykai: ir daugmaž saugi riba, už kurios jaukiai gali paslėpti savuosius šiltus švelnius apsikabinimus, ir masinanti naktinė žvakė, slenkstis, iššūkis – nes juk jei nevalia, tačiau labai noris, tai galima. Politika, religinės sektos ir tautų draugystė tam tikra prasme tėra vienas didelis virtualus šiltas apsikabinimas, kurį diriguojantys žmonės patys juk veržias ne kur nors į šviesią žmonijos ateitį, o tik į tą vienintelį baltą namelį su rožėmis.
 
< 2008-03-05 lyrinis rūkas 2008-03-12 >
2008-03-11 20:13 jolanta"tokia gyvenimo ironija - mes keliaujame tik į vieną pusę. Negalime sugrįžti, negalime lyginti bandydami vieną kelią po kito. Negalime turėti dvigubos patirties. Todėl gyvenime tenka pasikliauti tik išmintimi."
komentarų: 1neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 2
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Veiksmažodis, LKŽ apibrėžiamas: „apglėbti, apimti“.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama