blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DVIDEŠIMT KETVIRTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2008-06-10, antrasis, pataisytas leidimas
 
Vakardienos proga pasidovanojau sau antrąjį romano leidimą, šiek tiek pataisytą. Neįmanoma iš anksto apibrėžti šio leidimo tiražo, nes tai – interaktyvi, internetinė romano versija. Įdomiausia, kad visiškai nemokama.

Patyręs popierinį fiasko (regis, esu vienintelis romaną pardavinėjęs knygynas (tad ekonomine prasme skųstis ir negaliu)), supratau, kad atėjo laikas paskelbti romaną interneto svetainėje, visiškai dykai.

Prieš sėsdamas programuoti, pamėginau įsivaizduoti tam tikrą neįkyrų pokalbį su skaitytoju. Romaną parengiau taip, kad jį skaitantis asmuo galėtų pasijusti dalyvaująs tokiame pokalbyje.

Visą tekstą suskirsčiau į 67 dalis. Norėdamas perskaityti sekantį fragmentą, skaitytojas turi atsakyti į nesudėtingą klausimą iš ankstesniojo fragmento konteksto.

Klausimus parinkau taip, kad atsakymai būtų minimi tekste ir neturėtų diakritinių raidžių. Juos rašykite mažosiomis arba didžiosiomis raidėmis, o kartais – skaitmenimis. Tam tikra prasme tai yra beletristika papuoštas 67 žingsnių interneto galvosūkis.

Kiekvienas iš tekstų turi unikalų adresą, todėl verta retsykiais jį įsiminti. Turiu omeny – jei norite vėliau tęsti nuo pasiektos vietos, įsiminkite adresą (bookmark, add to favorites)! Antraip teks ir vėl versti jau skaitytus virtualaus romano leidimo lapus...

Vienintelis atlygis, kurio tikiuosi (ir kuriuo tikiuosi su jumis pasidalinti) – tai gūglio analitikų pateikta internetinės romano versijos lankmumo kreivė; na, gal dar neteisingų atsakymų į kontrolinius klausimus rinkiniai.

Maloniai kviečiu paskaityti: antrasis romano leidimas.
 
< 2008-06-09 romanas 2008-06-12 >
2008-07-08 05:56 Raimundas ZabarauskasDar turiu keliasdešimt, tik jau nebeketinu prekiauti. Gal reikės rudenį paskelbti akciją (dovanosiu mainais į išreikštą nuomonę (kaip tričė))?Ar esi tas trečiasis skaitytojas?
2008-07-07 23:45 RQHm, o aš net nežinojau, kad popierinį galima buvo iš jūsų nupirkti. Ot tai tau! :D
2008-06-22 09:35 Raimundas ZabarauskasAčiū!Kaip tik komentarai (ypač kritiški) yra tai, ko man trūksta, t.y. jų nebuvimas stabdo bet kokias mintis apie ką nors virš vienintelio.Mat iš vidaus matau geriau, nei protingi skaitytojai, tik vieną vienintelį dalyką – kokiu laipsniu šis tekstas yra NEautobiografiškas.
2008-06-21 11:14 tričėNeketinau rašyti jokių komentarų, bet kadangi už knyga nemokėjau, manau, bent tiek esu skolinga. Nesigailėjau išmainiusi kelias brangias miego valandas i šio keistai patrauklaus romano skaitymą, priėmusi ( kad ir nenoriai ) autoriaus brukamą klausimėlių žaidimą, netikėtai net įsitraukiau. Kiek nuvylė tik veikalo statiškumas, būdingas beje daugeliui romanų, gristų autobiografiniais faktais. Pradžia suintrigavo, tad tikėjausi sraunios įtraukiančios upės, o įklimpau į tylią kūdrą apaugusiais atabradais. Ar Vienintelis romanas liks vienintelis? Turint omeny neabejotiną autoriaus potencialą, manyčiau, visai vertėtų atsikračius praeities šešėlių suteikti polėkį savo fantazijai ir bandyti sukurti gyvybingą, dinamišką, vientisą veikalą.
2008-06-12 15:39 vardasJūsų atmintis puiki:) Juk žinot, viskas priklauso nuo požiūrio kampo. Anot klasiko, kai saulė šviečia įstrižai, daugelis dalykų kitaip atrodo. Beje, sunku patikėti, kad tai Baltušio žodžiai.
2008-06-11 20:45 Raimundas ZabarauskasSubtilu. O ar slydo laikas pro pirštus Jūsų atveju? (šįsyk nesu tik mandagus).
2008-06-11 16:18 vardasKartą Kaziuko mugėje mačiau didžiulį paveikslą, sudėtą iš mažyčių gintarų gabalėlių, buvo matyti kiekvienas ten pavaizduoto žvėries plaukelis, kiekviena medžio lapelio gyslelė. Ilgai negalėjau atplėšti akių – galvojau, kiek reikia turėti laiko, kad galėtum šerno plaukelius iš gintarų dėlioti.Jūsų pasakojimas apie internetinio romano varianto ruošimą man priminė tą paveikslą ir išdidų jo autorių. Pavydžiu Jums tokios prabangos.
2008-06-11 11:32 shinypradėjau skaityt, ir užsimaniau popierinės versijos (: taip kad nepasiduokit, kolega, gal dar teks teikt knygyno paslaugas visokiems paveluotai susipratusiems žmonėms
2008-06-11 09:02 Raimundas ZabarauskasRegis, abu teiginiai teisingi (dėl antrojo tiksliai nežinau).
2008-06-11 07:18 bfw„...esu vienintelis romaną pardavinėjęs knygynas...“ - tik jūs pardavėt sėkmingai, ar iš vis niekas nepardavinėjo be jūsų?
2008-06-11 04:49 Raimundas ZabarauskasNegaila ko? Juk rašoma buvo tam, kad būtų skaitoma.
2008-06-11 01:35 vardasAr jaučiat, kaip laikas slysta pro pirštus? Negi negaila?
komentarų: 12neteisingų atsakymų: 1teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Paprasčiausiai įrašykite žodį „skaičiau“.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama