blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT PIRMOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2008-10-09, apie gerą besimokymą
 
Interesų grupių atstovai niekaip nesutaria, kuris gi studentas yra gerai besimokantysis. Žinia, kad studento, dar neišmesto užu skolas, pažymėjimo kriterijus lengviau pritaikomas. Numerologinė magija (mistinis aštuoneto, devyneto ir dešimties garbinimas), kaip ir kiekviena magija, yra itin subjektyvi ir beveik nepasveriama.

Ar tikrai neįmanoma rasti būdo? Na, pirmiausiai gero besimokymo kriterijus turėtų būti ne absoliutus, o santykinis. Ką beskelbtų Konstitucijos raidė, šalis gali sau leisti apmokėti tam tikro studentiško amžiaus kohortos nuošimčio mokslą, antraip galime likti visai be savų vairuotojų, mūrininkų, padavėjų ir kasininkių.

Kaip paskirstyti stipendijų sumą? Easy. Sureitinguojame dėstytojus pagal kelis paprastus kriterijus: ar skaito iš savo dirbamo mokslinio darbo, ar tik iš knygų; ar tas mokslinis darbas turtingas pasaulinio ir kitokio lygio pasiekimais; ar toji kryptis yra strategiškai svarbesnė Lietuvai užu likusias.

Proporcingai šiam reitingui dalijame stipendijų nuošimčius. Jei tam tikros specialybės studentus moko vien aktyviai su dėstomu dalyku tiesiogiai susijusį mokslinį darbą dirbantys dėstytojai, ir jei ta mokslo kryptis svarbi, ir jei tų mokslininkų pasiekimai plačiai pripažinti – gali būti, kad valstybė finansuos visą srautą. O jei dėsto vien tik gastroliuojantys lektoriai, neturintys tiesioginių mokslo darbų, o kryptis yra astrologija – tuomet visas išlaidas teapmoka studentų tėvai.

Dalinio finansavimo atveju stipendijas gauna geriausieji.

Ar labai sudėtinga?
 
< 2008-10-08 švietimas 2008-10-10 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar Lietuvoje universitetų per daug?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama