blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT ŠEŠTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2008-11-12, socialiniai mokslai rodo tikrąjį savo veidą
 
Tarybiniais metais (sovietinių neteko patirti) labiausiai erzinantis ir neviltį varantis anos realybės elementas man buvo tarybinė armija. Ką padarysi, gimiau vėlokai, tad su ankstyvojo komunizmo nusikaltimais žmoniškumui prasilenkiau, tai, ką mačiau, buvo nelogiška, beviltiška ir autoritariška, tačiau daugeliu atveju labiau kvaila, negu grėsminga. Išskyrus tarybinę armiją.

Gal todėl smarkiai nemėgstu jau pačios abstrakčios armijos idėjos (išskyrus kompiuterines simuliacijas), na, gal išskyrus tą retą atvejį, kai armijos paskirtis – ginti Tėvynę (tarsi nors vienos armijos paskirtis būtų kita) – mūsiškė man žadėjo bent kiek patikti tik po to, kai Krašto apsaugos ministras paskelbė perėjimą prie profesionaliosios. Todėl su tam tikru siaubu staiga pamačiau, kodėl nesu toks jau ramus dėl Rasos Juknevičienės paskyrimo ministre.

Atvirai tariant, labai bijau nusivilti nauja valdžia anksčiau, nei ji pradės ekonomikos reformas. O juk ideologija yra ekonomikos antstatas. Koalicija dėtas paskelbčiau moratoriumą politiniams pokyčiams, leisčiau visuomenei suvokti: ši valdžia gali sutvarkyti ūkį, ekonominius santykius. Tuo įsitikinęs ateity tikriausiai mažiau giliai viduje protestuočiau ir prieš įvairius politinius, ne visai demokratiškus sprendimus – taip, ši valdžia savotiška, bet žiūrėkite, juk jie sutvarkė ekonomiką, sveikatos apsaugą, švietimą, pažabojo vagis ir monopolininkus...

Niekuomet negalėjau prisiversti dėti bent jau banguoto lygybės ženklo tarp socialinių ir gamtos mokslų. Kad istorija gali būti laisvoko elgesio mūza pirmąsyk perskaičiau jau Tacito knygelėje, tarybiniai istorijos vadovėliai šios nuomonės nepaneigė. Būtų keista, jei tiek meilės Tėvynei ir tiek neapykantos priešams globojanti mūza nors akimirkai pasiryžtų užsidaryti objektyvaus ir šalto proto vienuolyne.

Įstatymas dėl baudžiamosios atsakomybės už tam tikrų faktų neigimą mane pribloškė. Atsiimu tą banguotą lygybės ženklą. Juokingiausia, kad oponentai tikrai neskiria sąvokų. Abejonę dėl baudžiamosios atsakomybės už komunizmo nusikaltimų neigimą jie laiko komunizmo nusikaltimų neigimu. Gana moksliška (socialinių mokslų prasme), ar ne?

Štai dar viena logikos klaida: komunizmo nusikaltimų faktą šie žmonės laiko kone moksliniu socialistinių idėjų paneigimu. Juk taip paprasta užbraukti penkiasdešimtį metų įvairaus amžiaus žmonių gyvenimo, paskelbti tuos metus pražūtinga klaida, lengva ranka ištrinant juos iš Lietuvos istorijos (o ir iš savo CV?).

Kaip jiems patiktų, jei kas nors pasiūlytų įstatymo projektą, numatantį baudžiamąją atsakomybę už tokią idėjų samplaiką? Viešai paskelbi, kad socialdemokratinės pakraipos politikai ir partijos yra tiesioginiai kruvinų komunizmo idėjų tęsėjai – ir esi trims metams įkalinamas.
 
< 2008-11-10 visuomenė 2008-11-13 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar pritariu galimam grįžimui nuo profesionaliosios kariuomenės prie visuotinio karinio parengimo?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama