blogas – tekstų skaitymo būdas

 
ANTROJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-01-08, kodėl?
 
Tokio ledo burbulo man pačiam nepavyko išpūsti (nepakankamai atšaldžiau mišinį?), bet vos pamatęs šią nuotrauką sunerimau – o kodėl burbulas šąla nuo viršaus?

Po nuotrauka pateiktas paaiškinimas (žemė spinduliuoja daugiau šilumos, nei dangus) man pasirodė nepakankamai rimtas.

Vieną iš protingų hipotezių pateikė pukomuko: gali būti, kad burbulas pasisuka ledu (lengvesne dalimi) į viršų.

Man pačiam toptelėjo tik tokia: o gal viršutinė burbulo sienelė plonesnė už apatinę (dėl žemės traukos poveikio), todėl greičiau atšąla?
Atvirai tariant, tokie klausimai (kodėl? iš ko sudaryta? kaip veikia? kas lemia?) yra būtent tai, ko man bene labiausiai trūksta švietimo sistemoje. Kol nebuvo profiliavimo, fizikos mokėsi visi. Dabar auginame reklamos aukų kartą (gali būti, kad šis produktas yra geriausias pasaulyje).

Štai diskusijose pas Bronislovą Burgį (kaip, beje, ir visur) lankytojai daug dėmesio skiria tam kas nutiko (žmogus išėjo ir sistemos arba liko joje, taksistai ir kasininkės neišspręstų geometrijos uždavinio linuote ir skriestuvu), tačiau pernelyg mažai domisi tuo, kaip, kodėl ir iš ko padaryta.

Mėginimai diskutuoti apie švietimo sistemos prioritetus (ar reikia žinių, ar pakaks tik kompetencijų, koks turėtų būti vertinimas, kiek verta standartizuoti ugdymą) išsikvėpė – neįdomu. Specializacijos virusas (tegu mąsto tie, kas už tai gauna algą)?

Štai GZ mokydamas programuoti, laimei, svarsto (vadinasi dar nėra nusprendęs specializuoti): kiek turi spręsti kompiuteris, ir kiek – žmogus. Cituoju savo atsakymą:

Kai mokiau programavimo, duodavau ne uždavinį „raskite visų klaviatūra įvedamų skaičių, didesnių už 20 sumą“, bet uždavinį „plėšikai neša auksą per virvinį tiltą; tie kurie neša daugiau negu 20 kg – nukrenta. Kiek iš viso aukso jiems pavyko pernešti?“

Sąlygoje nepasakyta, kiek skaičių reikia įvesti? Na, plėšikų vadas eina per tiltą paskutinis, jis vienintelis nieko neneša...
 
< 2009-01-06 švietimas keistenybės 2009-01-09 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Įrašykite žodį: fizika.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama