blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TREČIOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-01-12, pelenės laikas
 
Kažkaip savaime vakar nuslydome į Mažąja sale pakrikštytą Lėlių teatro rūsį. Nors krizės metu gal tai logiška, trys minutės prie Tiketos automobilio (stovinčio ties Rotušės ledu) paliko šiek tiek nemalonų atspalvį, ne tiek dėl Disnėjaus princesių kainų (60, 80, 100 arba 120 (Lėlės Pelenė tekainavo 10)), kiek dėl nekantraus ledo klientų persiritimo per mūsų galvas (devynioliktame amžiuje, skaičiau, būdavo pirma atsiprašoma (dvidešimtame esu tai ir pats išmėginęs)).

Lėlių teatro pastate kiekvienas darbuotojas – aktorius (baisiausia, kad gal taip ir yra), teatras prasideda išsyk nuo kasų ir rūbinės, foje ir koridoriuose – akvariumai ir graudokos pensijon išėjusios lėlės. Nesu matęs Sigutės gyvai, gal tik kokias atplaišas TV ekrane, bet foje kampe styranti nespalvotų kaukolių kompozicija Godą išgąsdino, beveik turėjau nešti ją rūsyn.


Buvome džinsuoti ir megztiniuoti, bet tas visiškai tiko, Lėlių teatro žiūrovų mamas (ir keletą tėčių) greičiausiai bus išugdęs XXa. Jaunimo teatras, gal tik išskyrus vieną trijulę iš prabangaus automobilio (suprantu, kad stilingi mama ir tėtis gali būti nors ir jauni, bet išsėmę visas žodinio komunikavimo temas, tačiau 30 minučių foje kampe tylomis išsėdėjusi jų dukrelė verčia liūdnai susimąstyti).

Maloniai nustebino mikroskopinės salės (na, rūsio) užpildymo principas – bilietuose nenurodomos jokios vietos, vaikai nutūpia tris pirmąsias eiles, tėvai pakyla į tris paskutines, jauniausi žiūrovai kartu su tėveliais įsitaiso per vidurį. Mamyte, aš tave myliu, atsigręžusi šnibžda Sigutės šiek tiek išgąsdinta Goda. Spektaklį pradedanti fėja (Bernadetos Lūkošiūtės stiliaus vamzdeliu sudėtomis lūpomis ir didelėmis išraiškingomis kiek kvaištelėjusios Mėrės Popins akimis) vaikus nuramina.

Keturiasdešimties minučių spektaklis visai neprailgsta, vaikai dalyvauja veiksme net ir neprašomi, magnetinės lėlės ir keletas judrių dekoracijų taupiai bet labai išradingai seka Pelenės istoriją, paslapties ir smagumo proporcija ideali, gyva Fėja ramina ir atlieka visus techniškai sudėtingesnius stebuklus, gal tik šiek tiek perspaudžia Peliukas (pirštinė su pelės kauke, judrus, tarsi tikras tomas ir džeris), tikriausiai įterptas dėl proporcijos, kad šiek tiek atsvertų filosofinę potekstę (ateis ir Pelenės laikas, jei jo tikrai kantriai lauksi).
 
< 2009-01-11 visuomenė 2009-01-13 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar Godai patiko?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama