blogas – tekstų skaitymo būdas

 
VIENUOLIKTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-03-12, rinkimams grąžinta prasmė
 
Įvairiuose informaciniuose portaluose skirtinga intonacija pateikiama žinia apie tai, kad užvakar LR Seimas atmetė Prezidento veto dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo pakeitimų, kuriais panaikinami ministerijos sekretoriai. Kitaip tariant, pasikeitus vyriausybei bus įmanoma pakeisti ir ministerijas (biudžeto lėšas) realiai valdančius asmenis.

Respublikos Prezidento 2009 m. vasario 17 d. dekretu Nr. 1K-1712 toks įstatymo projektas buvo grąžintas Seimui. Vieną iš argumentų mielai cituoju:

Lietuvos Respublikos Seimas 2009 m. vasario 5 d. priimtu Įstatymu panaikino karjeros valstybės tarnautojų - ministerijos sekretorių ir ministerijos valstybės sekretorių -pareigybes ir jas pakeitė politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojais -viceministrais ir karjeros valstybės tarnautoju - ministerijos kancleriu. Šie pakeitimai gali turėti neigiamos įtakos ministerijų veiklos perimamumui bei tęstinumui ir didinti valstybės tarnybos politizacįjos lygį. Įstatymu įtvirtinama ydinga tendencija ministerijų politinio (asmeninio), ir karjeros valstybės tarnautojų proporciją bei skaičių keisti po kiekvienų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų, kai pasikeičia Vyriausybę formuojanti valdančioji dauguma. Toks valstybės tarnautojų korpuso formavimo nestabilumas sukuria prielaidų pažeisti valstybės tarnybos politinio neutralumo principą, įtvirtintą Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme.

Kol politikos tikrąja to žodžio prasme šalyje dar beveik nėra, labiau tiktų kalbėti ne apie politizaciją, bet tik apie galimą klanų įtakos sferų perskirstymą. Valstybės lėšų švaistymo perimamumą bei tęstinumą ir taip jau smarkiai riboja krizė.

O valstybės tarnautojų korpuso proporcijų keitimą iš tiesų sutikčiau stabdyti, įrašant Konstitucijon tokią prorporciją, kurį reikštų, kad rinkėjų valia sudaryta Vyriausybė po kiekvienų rinkimų visiškai (ir greitai) perima valdžią.

Tuomet būtų prasmė dalyvauti rinkimuose.
 
< 2009-03-11 visuomenė 2009-03-13 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 1teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar pritariu šiam Seimo sprendimui?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama