blogas – tekstų skaitymo būdas

 
VIENUOLIKTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-03-13, blogračio jubiliejus
 
Blogračio turinys pamažu augdamas suapvalėjo – pamatuotų blogų skaičius pasiekė penktąjį laipsnį (32), o įvertintų įrašų – aštuntąjį (256). Perkėliau apžvalgas tiesiai į blogratį (Apžvalgos), nes jos čia neprigijo. Pridėjau diagramas (Statistika) ir kelis žvaigždsąrašius (TOP trejetai).

Smagu, kad pamažu įsibegėjate naudotis ir piltuvėliu (žr. titulinį blogračio langą), jau devyni blogai buvo pasiūlyti (ar pasisiūlė) teksto vertinimo girnoms. Suvokdamas, kad įvertinto blogo šeimininkui svarbus jo rezultatas, pridėjau „sertifikatus“ (juos rasite per paiešką arba iš temų medžio).

Perskaitęs Džiugo straipsnį apie tinklaraščių perspektyvas, nusprendžiau, kad atėjo laikas išbandyti blogračio algoritmus, vertinant blogus iš populiariausiųjų sąrašo. Pasirinkau šiuos:

2. Žudyk reklamą
3. Café Blogas
4. Ežiukas Vilniuje
5. blogasantdurniaus

(Nuorodas nukreipiau į šių blogų sertifikatus; visų įvertinimus atidėjau vienoje diagramoje).

Vieša paslaptis, kad lyderiauja anaiptol ne minties, kalbos ar šviežio požiūrio galiūnai. Beveik akivaizdu ir tai, kad blogsfera nėra linkusi į šių sričių savireguliaciją. Savaime šios trys savybės jokios natūraliosios atrankos nepatiria, rašymo patirtis jų ženkliai neugdo, geriausieji pavyzdžiai sekimo ir mėgdžiojimo nesusilaukia.

Panašu, kad blogų reitingo lentelę valdo visai kitos gamtos jėgos: social-tinkliškumas, webdunulizmas, temos seksualumas ir – gal net svarbiausia – laiku niekeno žemėje įkalti teritoriją žymintys kuoliukai.
 
< 2009-03-12 blogsfera 2009-03-17 >
2009-03-14 06:16 Raimundas ZabarauskasRokai, negaunu tiek daug komentarų, kad drįsčiau nors vieną ištrinti...Žiopla, bet pašto išties neliko: rzu@post.omnitel.net.
2009-03-14 00:21 Rokas Arbušispamiršau pasakyti -- jei jau pataisei, tai komentarą trink lauk. gi nejauku, kai viešai pastabas sako (kas kita -- kai giria). bet šiame įdomaus, tik neįprasto, dizaino tinklaraštyje neradau dar el.pašto :)
2009-03-13 11:31 Raimundas Zabarauskas...ačiū!
2009-03-13 11:09 Rokas Arbušisežiukas su kedais, regis, netyčia tapo ir cafe blogo autoriumi -- dvi tos pačios nuorodos (ir su viena o vietoje i -- „prodėtinės“)
komentarų: 4neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
O ar gali būti kitaip (2 raidės)?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama