blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DVIDEŠIMT KETVIRTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-06-08, apklausos rezultatų interpretacijos bandymas
 
Svetainėje, skirtoje nagrinėti lietuvių kalbos problemas ir jų sprendimus informacinėse technologijose – tuo siekiant, kad lietuvių kalba funkcionuotų ir būtų užtikrintas visavertis jos vartojimas kompiuteriuose ir kituose skaitmeniniuose įrenginiuose veikusi apklausa pasibaigė, it būtų be pėdsako nuskendusi apklausų svetainėje.

Visą anketos klausimą vargais negalais pavyko rasti tik gūglio kopijose...

Pasigedęs šios prastai sukonstruotos apklausos rezultatų aptarimo, pamėginau pats pažvelgti giliau, atsispirdamas nuo savojo požiūrio.

Pasirinkdamas vieną iš šešių pirmąjame stulpelyje pateiktų variantų apklausos dalyvis apibendrindavo pirmoje eilutėje pateiktų galimų teigiamų atsakymų skaičių (LT – lietuviška lokalė, ĄŽE – nestandartiškai standartinė klaviatūra, WIN ir MSO – operacinė ir ofisas, DAR – kitos lokalizuotos programos).

Tų, kurie pasirinko nulį ir penkias žvaigždeles, mintis buvo visiškai aiški. Kitais atvejais teko kelti tam tikras hipotezes ir spėlioti, kuriems atsakymams tenka žvaigždelės.

Netikslu, žinoma, bet kas gi taip konstruoja klausimus?

Galutinį rezultatą atidėjau diagramoje. Kontrastą tarp trečiojo ir dviejų sekančių stulpelių paaiškinti lengva: lokalizuota OS ir raštinės paketu dirbti dar įmanoma („standartine“ klaviatūra – jau nebe).
 
< 2009-06-06 kompiuterijos kalba 2009-06-09 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar likit svetainėje pateikiamas visas pradinis anketos tekstas?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama