blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DVIDEŠIMT KETVIRTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-06-10, ir vėl tik ties viduriu
 
Reklamuodamas gegužės mėnesį rašykuose vykusį fantastikos konkursą, pateikiu septynias nuorodas į, mano akimis žiūrint, geriausius konkurso darbus.

I. širdelė margot šiaudelyje „Pasimatymas“
II. Spirit Walker „Pasaulių vandenynas“
III. St Sebastianas „Tyrėjas“
IV. Valkas „Romantika, gastronomija ir aritmetika“
V. experiment „Žaidimai“
VI. nekuskusas „Seansas XLKU-RWAT-7595-XUYE-23“
VII. sportbatis „Pergalė“

Pirmiausiai užpildžiau vertinimo lentelę, susiaurinęs kriterijus iki trijų – literatūriškumo, fantastikos ir pataikymo į temą. Pastarojo kriterijaus vėliau ir nenaudojau, visi darbai daugiau ar mažiau į temą pataikė. Tuomet aptikau, kad lygiai septyni (na, aštuoni) darbai išsiskiria literatūrine prasme. Teliko juos surikiuoti. Iš naujo juos perskaičiau, pamiršdamas kriterijus.

Pirmąsias dvi vietas skyriau darbams, visiškai originaliai traktavusiems temą. „Pasimatymo“ idėja kiek labiau sužavėjo, nors ir „Pasaulių vandenynas“ patiko.

„Tyrėjas“ pranoko likusius sklandžiu stiliumi, „Romantika, gastronomija ir aritmetika“ – gerai dozuojama ironija, „Žaidimai“ – personažų sąveika, „Seansas XLKU-RWAT-7595-XUYE-23“ – žmogaus ir demiurgo konfliktu. „Pergalė“ – pirmasis (ir vienintelis į mano septynetą praslydęs) kosminės operos pavyzdys, kiek ironiškas (pobieda, vasia), tegu.

Beje, kaip ir tikėjausi, daug darbų priminė vien fantastinio veiksmo filmo fragmentą, gerai atitinkantį konkurso temą ir iliustraciją. Laimei, ne visi.
 
< 2009-06-09 kūryba 2009-06-11 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar tikėjausi pakliūti bent į penketuką?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama