blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TRISDEŠIMT ANTROJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-08-09, menesio tema
 
Rašykuose, kuriuose vykstančių procesų įkvėptas parašiau dar šiek tiek fantastikos (o pradžią davė konkursas www.fantastika.lt), nusistovėjo tam tikra tradicija kas mėnesį skelbti naują temą, kurion fantastikos rašymo entuziastams visai nedraudžiama taikytis.

Birželio tema buvo siaubas be mirties, liepos – personažai – rašykai, rugpjūčio – lietuviškos mitinės būtybės. Kaip ir galima buvo prognozuoti, milžiniško (gerų, vidutinių ar prastų) kūrinių antplūdžio neatsitiko, ir ne tik todėl, kad vasara.

Jau rašiau, kad abiejų šiemet vykusių konkursų temos iš esmės sugadino juose dalyvaujančių autorių kūrybą: kūriniai gimė daugmaž nesavarankiški, už konkurso ribų prarandantys savo vertę.

Tikriausiai, panašiai veikia ir MT. Jau citavau brolių Strugackių (personažo) mintį apie literatūros kūrinio temą (būtų tema, o siužetas atsiras savaime).

Banali metafora, beveik iš karto šaunanti į galvą, žiūrint į MT žaidimą rašykuose yra don Žuano būsena. Su kuria tema-meiluže daugiau rezonanso: su ta, kuri šiuo metu labiau verta flirto, ar su ta, kurią siūlo komisija?

Antra vertus, nepakanka pasėti kristalizacijos centrą ir nueiti sau. Mėnesio tema tik tuomet būtų tema, jei jam pasibaigus kas nors autoritetingas (o ne tik tradiciškai egoistiški komentatoriai) šiek tiek apibendrintų. Nors tiek to, gal čia tik man vienam norisi ko nors neįtin įmanomo.
 
< 2009-08-07 kūryba 2009-08-10 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 1teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar esu ką nors įtaikęs į MT?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama