blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TRISDEŠIMT TREČIOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-08-10, tema
 
Ramybės vis neduoda ta Strugackių personažo, rašytojo mintis apie kūrinio temą: būtų tema, o siužetas atsiras savaime. Tai tarsi reikštų, kad pirmiausiai turėtum būti užpultas būsimo kūrinio potekstės, neaiškaus noriu-tai-išsakyti jausmo, apsėstas gilios humanistinės idėjos.

Ir tik paskui ieškotum būdų tekstui: užklotum nerimą žodžiais, siužetą ir pasaulį dėliotum pagal žanro taisykles, aptikdamas, kad jie neišvengiamai šiek tiek jas kerta, kartu guldami ir išilgai magnetinių žmogiškumo linijų.

Ir dar: turiu viliojančią temą, bet jos prisibijau – o jei apvilsiu? Lyg vengtum pasimatymo su pernelyg gražia klasioke (tegu ji verčiau susitaria su sporto meistru iš gretimos klasės). Užuot sukęs telefono ragelio diską žiūri žmogus į veidrodį ir... mąstai.

O gal tai dviguba kaukė? Svarstydamas siužetų užuomazgas (rinkdamasis vietą pasimatymui) daugmaž jau žinai, ką norėtum pasakyti, tik pats sau to neprisipažįsti (žinai, kuriai skambinsi, bet apsimeti, kad pasirinksi tą, kuri labiau tiktų prie vietos).

Nes kai jau nebebus kelio atgal, tai jis veržliai ves tik į priekį, iš naujo atrandamų pasaulių žemėlapiais, klusniai po tavo pirštų galiukais virpančiais siužetais, vienu dvigubu rūko iškvėpimu savaime susisukančiais dialogais, iki pat paskutiniojo įtampos blyksnio, kurį tegali vainikuoti įsivaizduojamo skaitytojo katarsio atodūsis...
 
< 2009-08-09 kūryba 2009-08-11 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 1teisingų be komentaro: 2
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Strugackių giminystės ryšys.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama