blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT ŠEŠTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-11-09, vaikystės kiemas
 
Vakar aplankėme NDG, paroda (šaltojo karo modernizmas) geriausios reakcijos susilaukė iš Gyčio („oh!“ – garsiai, kiek nustebęs, kokius 30 kartų).Bukletą įsigijome, bet sąmoningai vilkinu, neskaitau. Tikriausiai sugadins visą įspūdį, kurį žiūrovas pats gali susidaryti. Postmodernizmui būdingas infantilus nepasitikėjimas žiūrovu? Nors šį kart čia buvo tik modernizmas.

Atvirai tariant, paroda prasidėjo beveik nuo socialistinio realizmo paveikslų ir skulptūrų. Keli čiurlioniai ir zmuidzinavičiai organiškai perėjo į darbo žmogų šlovinančias sales. Dėžavū numeris vienas - štai tokio meno aktyviai nekenčiau (poetiškai šlaistydamasis po senamiestį) jaunystėje. Lietuvos partizanas (beraštis su granata už diržo) kėlė beveik švelnius jausmus.

Salėje su kisarauskais, stasiulevičiais, švėgždomis ir žoromskiais atsigavau. Tarsi vaikščiotum po susitraukusį iki kišenės dydžio vaikystės kiemą, kuris kažkuomet tau atstojo visatą. Juokingiausia, jog tuomet maniau, kad patisonas yra baltas gipsinis modelis, skirtas dailininkams (o pasirodo – tai daugmaž daržovė).

Paskutinieji eksponatai – metaliniai objektai, metamorfuojančios-fašistuojančios žvaigždės, bukavaizdis (videoinstaliacija, kažkokie tarybiniai išgėrinėja) – nepaliko jokio įspūdžio. Tarsi grįžtum į banalų ŠMC. Vis tas pats vamzdis krantinėje.

NDG kavinė keistu būdu primena šaltąjį karą. Milžiniškas sterilus ir tuščias prekystalis (keli nuvytę pyragėliai ir kava). Pulkelis merginų prie stalelio ir jų pokalbio nuotrupa apie tai, kad jos kavą geriančios rituališkai.

O ką, ritualai socializuoja. Širdies jie dažniausiai nepasiekia, bet tam yra muilo operos?
 
< 2009-11-08 keistenybės 2009-11-10 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Iki kurios gruodžio dienos veiks paroda?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama