blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT ŠEŠTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-11-10, tikroji visatos spalva
 
Aptikęs pas Džiugą nuorodą į suvidurkintą Visatos spalvą, jau norėjau viską mesti ir išsikelti į kurią nors paralelinę.

Paskui ataušau ir ėmiau ramiai svarstyti. Žmonės kažką vidurkino. Vien mūsų galaktikoje žvaigždžių bus per 100 milijardų, panašių galaktikų Visatoje gali būti kokie 500 milijardų. Tikriausiai suprantate, kad tas vidurkinimas buvo, pavadinkime, labai apytikris?
Beje, žvaigždės juk spinduliuoja ne tik regimą šviesą; diagramoje atidėti dviejų žvaigždžių spektrai turi maksimumus už žmogaus regimos spektro srities ribų.

Tad kokia šių žvaigždžių kava spalva?
Sensaciją skelbiančio tinklapio garbei, jau antroji tekste pateikiama nuoroda atveda į itin blaivų astronomijos spalvų aptarimą. Pacituosiu tik vieną pavyzdį iš to teksto: kokios spalvos Mėnulis? Baltas? Gelsvas? Rausvas? Nes Mėnulio paviršių dengiančios dulkės (tokių esame parsiskraidinę) yra tamsios, it anglis.

Štai tikrasis atsakymas – Visata juoda. Intuityviai tą labai aiškiai pajutau dar vaikystėje, kuomet giedrą naktį pakeldavau akis į tamsią dangaus bedugnę. Milžiniškų vakuumo atstumų atskirtos žvaigždės, kuriose susikoncentravusi beveik visa Visatos masė, tos tobulos spalvos nesugadina.
Kalbėti apie kavą su pienu gali tik tikro dangaus niekada gyvenime nematę. Prasmė tokia pati, lyg mėgintum nustatyti elektrono spalvą.
 
< 2009-11-09 žiniasklaida keistenybės 2009-11-12 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 1teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Tikroji visatos spalva.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama