blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT ŠEŠTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2009-11-12, žmonės yra paprasti
 
Norėjau apsiriboti komentaru pas Džiugą, bet manieji ten iki paros laukia moderavimo, o ir aptariamų tekstų yra daugiau, nei šis vienas.

Neketinu išreikšti savo nuomonės apie piratavimą, tik noriu palyginti du beveik tų pačių žmonių išreiškiamų minčių aspektus:

A. Kai kalbama apie internetinį piratavimą, cituojamų minčių autoriai visai sąžiningai ieško skirtumų tarp obuolio ir programinės įrangos:

Skaitmeninė informacija gi yra potencialiai begalinė, t.y. jos kopijų skaičius nėra ir negali būti apibrėžtas.

Su begalybe nepritaikyta gyvuoti ir ekonomika. Labai nedaug ekonomistų drįsta plėsti tradicinę gamybos iš baigtinių resursų teoriją. Nes tai, visų pirma, griauna įprastus ekonominius mainus, o jei labiau pasigilintume, tai gresia ir visiems turto ir nuosavybės suvokimo pamatams.

...mainais į begalinį produktą (kad ir skaitmeninę Windows kopiją) norima gauti baigtinį produktą (pinigų).

B. Kai kalbama apie blogsferos įrašų kopijavimą (tokiuose projektuose, kaip dar viena blogorama), tie patys žmonės jau visai kitiap vertina begalinį informacijos kopijavimą:

Ar su autoriais, kurių turinys publikuojamas, buvo susitarta?

Visi juk žinom, kad internete galima cituoti tekstą, dėti iškarpas, bet be autoriaus leidimo pilnų tekstų (ir dar su jų komentavimo galimybe) tikrai naudoti negalima.

Beje, mus su Dovile (ir ne vien mus) irgi apvogė (Dovilė šioms apžvalgoms sugalvojo pavadinimą).

Aš manau, kad šio projekto autorius yra įžulus šunsnukis ir vagis.

Ir dar replika, kiek ne į temą. Jei geriai supratau, naujablogoramininkai argumentuoja, kad visą perspausdinamą turinį jo autoriai ir taip paleidžia į RSS. Tad turiu dar vieną ryškų argumentą prieš viso įrašų teksto iš-RSS-inimą...
 
< 2009-11-10 blogsfera žmonės 2009-11-16 >
2009-11-13 15:07 Raimundas ZabarauskasŠiaip jau naujablogoramininkai nurodo autorių?
2009-11-13 00:49 DovydasA ir B susiję, tačiau pirmu atveju kopijuojamas objektas, bet nesisavinama autorystė. Antru atveju savinamasi autorystė. Jei imčiau siūlyti siųsti Andriaus Mamontovo dainas kaip Dovydo Sankausko dainas, be abejo, būčiau vagis. Teisė į autorystę yra neginčijama ir dėl to, rodosi, visi sutaria. Ietys yra laužomos ne dėl teisės į objekto autorystę, o dėl teisės į patį objekto turinį. Aš manau, kad kūrinio autoriams priklauso tik teisė į autorystę, tačiau ne kūrinio į turinį. Turinys nepriklauso niekam, t.y. priklauso visiems, Žmonijai.Čia aukščiau aš kalbėjau apie meno kūrinių teises.Windows 7 programos tiek turinys, tiek autorystė, be abejo, priklauso kompanijai Microsoft. Ir kopijuoti yra nevalia.Grįžtant prie įrašo temos. Pastebėjau aš irgi tokį požiūrį: kai svetimą turinį siuntiesi tu pats, tai tu tik kopijuoji ir viskas čia gerai. Kai kopijuoja tavo sukurtą turinį – tai jau tampa nebe kopijavimu, o įžūlia vagyste. Ir taip yra visose gyvenimo srityse. Toks jau tas žmogus.
komentarų: 2neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar žmonės, kaip taisyklė, yra logiškai nuoseklūs?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama