blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DEŠIMTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2010-03-09, tai jums to švietimo reikia, ar ne?
 
Paštu gavau vienas kitam šiek tiek prieštaraujančius laišką ir jo priedą.
Laba diena,

pranešame Jums, kad jau rytoj, kovo 9 d. 9 val. Universiteto g. 9, prie Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto bromo, įvyks Solidarių Lietuvos Studentų – SOLIST‘ų – organizuojama protesto akcija „Studente, nebūk plyta SIENOJE“, kuri vyks skambant Pink Floyd‘ų dainai „We don‘t need no „education““ ir bus nukreipta prieš aukštojo mokslo „reformos“ principus bei neigiamas pasekmes.

Šios akcijos metu įsibėgėję sugriausime didžiulę iš plytas imituojančių kartoninių dėžių pastatytą SIENĄ, blokuojančią įėjimą į universitetą!!!

Ši SIENA simbolizuoja aukštojo mokslo „reformos“ įtvirtintą ribojamą studijų prieinamumą ir diskriminacinį studentų rūšiavimą į valstybės finansuojamus ir savo lėšomis studijuojančius. Yra neteisinga, kad vos keliomis dešimtosiomis balo atsilikęs abiturientas negauna studijų krepšelio ir turi mokėti už studijas maždaug nuo 5 tūkst. iki 19 tūkst. per metus. Blogiausia, kad už mokslą turi mokėti netgi gerai besimokantys studentai – jiems kažkodėl nebegalioja LR Konstitucija, laiduojanti nemokamą mokslą gerai valstybinėse mokyklose besimokantiems studentams.

Prisegtame dokumente siunčiame SOLIST'ų pranešimą spaudai.
Solidariai,
SOLIST'ai
Prisegtame pranešime spaudai radau kiek kitą koncepciją (cituoju pagrindines mintis):
  • ...aukštojo mokslo „reformos“ įtvirtintą ribojamą studijų prieinamumą ir diskriminacinį studentų rūšiavimą į valstybės finansuojamus ir studijuojančius savo lėšomis

  • ...už mokslą turi mokėti netgi gerai besimokantys studentai – jiems kažkodėl nebegalioja LR Konstitucija

  • ...beviltiškų, mokslą imituojančių studentų laikymas aukštosiose mokyklose tik smukdo Lietuvos mokslo vertę

  • ...į teisės studijų programą šiemet priimta tris kartus daugiau studentų negu pernai, studentai netelpa skaityklose, o universiteto koridoriuose judėjimas ne ką mažesnis nei Hong Kongo gatvėse

  • ...reikia atlikti nuodugnų aukštųjų mokyklų vykdomų studijų krypčių auditą ir, palikus tik aukštus kokybės reikalavimus atitinkančias studijų programas, optimizuoti aukštųjų mokyklų tinklą

Kažkodėl toptelėjo, kad tekstus bus rengę socialinių mokslų studentai. Bet aš ne apie tai.

Sienos griovimas, studijų prieinamumo ribojimai. Negi studentų nėra per daug? O, čia dar ir apie beviltiškuosius ir Hong Kongo gatves (gaila, neteko lankytis), apie optimizavimą.

Tai ar studentų per daug, ar per mažai? Apsispręskit, ar reikia sienos (kuri apgintų aukštąjį mokslą nuo prekybos diplomais) ar plyšio joje (per kurį sustotų kiekvienas, gebantis perskaityti pasirinktą Konstitucijos sakinį)?

Konstitucijoje įrašyta: Aukštasis mokslas prieinamas visiems pagal kiekvieno žmogaus sugebėjimus. Gerai besimokantiems piliečiams valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas nemokamas mokslas.

Bet ir – Svarstydamas biudžeto projektą, Seimas gali didinti išlaidas tik nurodydamas šių išlaidų finansavimo šaltinius.

Konstitucijos formuluotės pakankamai aptakios (su siaubu pagalvojau, o kas būtų, jei kuri teisės norma prieštarautų gamtos dėsniams?). Sudėjus šias tris mintis į vieną daiktą galėtume gauti gana paprastą algoritmą:

a) planuojame biudžeto įplaukas ir, atitinkamai, išlaidas aukštosioms mokykloms;
b) nustatome valstybės finansuojamų vietų skaičių, likusias naikiname;
c) turime tik vienos rūšies studentus: gerai besimokančius (turinčius tam sugebėjimų, žr. Konstituciją), likę papraščiausiai nebetęsia studijų.

Kurias sienas ketinate griauti, mieli solistai?
 
< 2010-03-08 švietimas 2010-03-10 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 3
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar universitetų ir studentų Lietuvoje yra per daug?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama