blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DEŠIMTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2010-03-11, 38013
 
Tai mano id rašykų db. Na, šios inkarnacijos.

Pirmąsyk – prieš keletą metų – įsijungiau savuoju vardu bei pavarde ir įliejau sistemon per kelis dešimtmečius sukauptus eiliuotus tekstus. Nepamenu, kuriame laiptelyje sustojau, bet mudu su postmoderniu eiliavimo būdu vienas kitą labai nervinom (rimavimas man beveik konstanta), tad gana greit ir išsirašiau atgal.

Antrąsyk užėjau praėjusią vasarą, po tam tikro debiuto anų metų fantastikos konvento apsakymo konkurse. Plunksna (po vienintelio) jau buvo apdžiūvusi, tad šis poligonas visai smagiai ištraukė iš pasąmonės kelias idėjas, koncepcijas, fantastinius pasaulius ir rūko tumulus.Daugmaž po pusmečio atsirėmiau į priešingą sienelę. Jei ne dvikovų idėja (pelniusi man debesėlį ir prizą), būčiau nieko ir nebeskelbęs. Tik dvi mintys.

1. Rašykai yra dėmesio mugė (ne vorkšopas, ne bendraminčių klubas, ne konkursas ir ne literatūros leidinys). Todėl ši svetainė visuomet labiau primins socialinį tinklą, nei kultūros reiškinį.

O gal tai šiuolaikinės visuomenės būsena? Nebereikia įveikti didelio slenksčio, menas yra objektas. Kiekviena turinio valdymo sistema kuria leidybos iliuziją ir naikina skaitymą sena gera to žodžio prasme.

Grubiai padalijus rašykus į dvi kategorijas, visiškai akivaizdu, kad vieniems norėsis laisvesnių kriterijų ir atlaidesnio vertinimo (antraip iškuolintų jų kūrinių niekas nematys), o kitiems – kuo griežtesnių ir kuo profesionalesnio (antraip pro neiškuolintus svetimus kūrinius jų niekas nematys). Atkreipkite dėmesį, vidinė intencija abiem atvejais ta pati (nors rezultatas ir skiriasi).

Bjaurioji šio rašykų bruožo pusė yra tai, kad grubūs, bet teisingi sprendimai labai lengvai transformuojasi į grubius ir paikus. Pakanka paskaityti, ką kalba apie literatūrą Aurimaz, ir pelė pati ieško kryžiuko dešiniajame viršutiniame naršyklės lango kampe.

Kitaip tariant, rašykai yra dėmesiu varomas homeostatas, literatūriška socialinio tinklo atmaina. Bet kokios fliuktuacijos į gerąją ar blogąją pusę nuo tam tikros dinaminės grafomaniškos pusiausvyros yra nestabilios, sistema pati nuolat save gražina į prūde bliūde putrą pludūr.

2. Konkrečiam autoriui rašykai yra apsnigtas krateris. Pradžioje slysti šlaitu ir tobulėji, įgyji kūrybinės energijos, patiri judėjimo džiaugsmą.

Po kelių osciliacijų apie prūdą sustoji ir esi priverstas rinktis: ar judėsi aplink žemės centrą ir kartu su visa planeta – apie Saulę, iš esmės nebejudėdamas, ar teks lipti iš rogučių ir pasieškoti kito kūrybinės energijos šaltinio.
 
< 2010-03-10 kūryba 2010-03-15 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar į savaitės geriausiuosius pateko tie, kurie ir man atrodo vertingiausi?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama