blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DVIDEŠIMT TREČIOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2010-06-10, kodėl kubilius blogas
 
Pačiupinėjau demokratijos audinio dugną, prisiliečiau prie tam tikro civilizacijos pagrindo, to, kurio kasdien nejaučiame, bet iš kurio kyla visa mūsų vakarietiškoji noosfera. Nelabai koks jausmas. Ne, aš žinoma komunizmu tikėjau rezervuotai, į utopijas žiūrėjau (A. Jefremovo, brolių Strugackių) su ironija, bet širdies gilumoje turėjau (atrodo, tebeturiu?) silpną viltį, kad žmonės iš prigimties geri, kad besiprastinančių egoizmų suma, sveiko proto sujungta į kontinuumą (nedaryk kitam to, ko nenori pats) turėtų atvesti į kažkokį protingą stabilų vidurkį.

Taip, stabilumo tam vidurkiui netrūksta, bet nei jis protingas, nei sąžiningas.

Kalbu apie vakar tris valandas vykusį daugiabučių namų savininkų bendrijos nr. 60 visuotinį narių susirinkimą (kuris nesurinko kvorumo (tačiau žmonių padvigubėjo, lyginant su prieš dvi savaites vykusiuoju)).

Iš ko sudarytas vidutinis statistinis rinkėjas (koks skirtumas, kurio demokratinio darinio):

1. valdžia bloga, todėl aš mielai, kai yra proga, prieš;
2. reiktų, kad kas nors įvestų tvarką, nes varva stogas ir prišiukšlinta;
3. pats nieko nedarysiu, nes tegu daro valdžia (ir tegu nesukčiauja);
4. arba aktyvistai (bet tik ne pernelyg aktyvūs, nes tokie juk turi savų interesų).

Na o bet tačiau bendrasis jausmas kažkodėl pozityvokas. Sužinojau kelis kvorumo blokavimo būdus – ieškosime priešnuodžių. Išgirdau epitetų. Aiškiai pamačiau, kad yra daug žmonių, suvokiančių IT naudą demokratiniam bendrijos valdymui. Auga paskubom mano padrožtos informacinės sistemos testuotojų ratas.

Štai todėl jis ir blogas, tas Kubilius (nes valdžia bloga, todėl aš mielai, kai yra proga, prieš; nes reiktų, kad kas nors įvestų tvarką, varva stogas ir prišiukšlinta; nes pats nieko nedarysiu, nes tegu daro valdžia (ir tegu nesukčiauja); arba aktyvistai (bet tik ne pernelyg aktyvūs, nes tokie juk turi savų interesų)).

Idealistų mums trūksta, bet iš kur jų paimsi per krizę.

 
< 2010-06-06 visuomenė 2010-06-21 >
2010-06-12 21:44 Raimundas ZabarauskasNa, nėra taip, kad imčiau ir būčiau staiga užsimojęs. Tiesiog pagaliau ėmė vykti procesai (revizorės iniciatyva šaukti susirinkimą ir t.t) prie kurių prisijungiau dviem gebėjimų grupėmis (IT ir organizacinėmis).Juokingiausia, kad visai neketinu pretenduoti ne į įgaliotinius, nei į valdybos narius, nei į pirmininkus. Neketinu ir imti atlygio. Žiūriu tai kaip į mokymosi visą gyvenimą etapą, pakeliui šiek tiek demokratizuojant tėvynę.
2010-06-12 20:06 tipelisLabai įdomu skaityti apie šio pobūdžio rūpesčius. Lauksime daugiau :)O šiaip, iš šono žiūrint, .. gana keistoka, kad iš karto taip plačiai užsimota, tokia didelė bendrija.. suvaldyti ir paorganizuoti ar bent jau kažkuo įtikinti 1400 asmenų - spėju kad nemažas iššūkis.. Tai ne su penkiolikos butų savininkais susitarti..
komentarų: 2neteisingų atsakymų: 3teisingų be komentaro: 2
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar įgaliojimui, kuriuo bendrijos narys suteikia kitam fiziniam asmeniui teisę balsuoti už jį visuotiniame bendrijos narių susirinkime, būtinas notaro patvirtinimas?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama