blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT PENKTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2010-11-11, siužetas svarbiau už sistemą
 
Kaip jau esu rašęs, visas šis reikalas prasidėjo nuo taisyklių, kurių man reikėjo kuriamam kompiuteriniam solo RPG. Pasirinkau A+ Fantasy dėl paprastos priežasties: ši sistema buvo apibūdinta kaip lengva ir nedidelė. Vasarą ėmiau ir išsiverčiau ją, pakeliui paprastindamas pernelyg užlankstytus kampus. Paskui supratau, kad nebenoriu nieko programuoti, prieš tai nepažaidęs (ir nepameistravęs) stalo RPG.

Tada taisyklės dar mutavo (pamažu virsdamos Z6 Fantasy): pasirašiau kovų simuliatorių ir supratau, kur dar galima supaprastinti, patobulinau Personažo Lapą, palengvinau kai kuriuos mechanikos elementus. Gintaras (gijas) vis lengvai pašiepė mano norą laikytis taisyklių. Mat per Lituanikoną (pernykštį) buvo prisėdęs prie mano magijos kortų, kurias buvau atsinešęs.

Beje, paskaitinėjau „standartą“ (GURPS 4ed) ir smarkiai nusivyliau. Vieni dantiračiai, kada meistrui galvoti apie ką nors, kas nėra žaidimo mechanika? Gal aš klystu, bet giežtai laikantis tokių taisyklių žaidėjai turėtų jaustis kaip išėję į gėlėtą pievą pasivaikščioti su skafandrais. Nori pagauti žiogą? OK, žiūrim, kokie tavo parametrai...

Vakar pagaliau prasidėjo registracija į fiestą. Bešlifuodamas scenarijų pamažu imu labai aiškiai suvokti, kad nebenoriu tiek daug tų kubelių. Beje, čia pasitarnavo būtent kovų simuliatorius: aiškiai suvokiau, kiek daug reikėtų kauliukų metimų, kol apsigintume nuo vieno nupiepusio iš miško iššokusio vilko.

Pamąstysiu, bet jau dabar aišku, kad taisyklės bus ir dar labiau homebrew. Kubelius gal pakeisiu papildysiu kortelėmis, yra viena labai viliojanti mintis.

Ir šitą, ateikit gi pažaisti, nežlugdykit debiutuojančio meistro...

Granito kalnų papėdėje plyti miškingas ir kalvotas Moravijos kraštas, kurio raižytos ir gūdžių girių apsuptos pievos bangomis kyla iki pat uolėtų kalnų šlaitų. Samo karaliaus Žygimanto Senojo vedama kariuomėne išstūmė orkus iš derlingųjų kalvų, kuriose pamažu ėmė kurtis naujakurių kaimai. Pirmąsyk per daugelį amžių Samo karalystėje įsiviešpatavo taika.

Tačiau prieš keletą mėnesių iki pat Granito kalnų nuklystantys medžiotojai ir vėl susidūrė su orkais. Netrukus orkai vėl ėmė pulti kaimus ir ūkius, žudydami visus, ką sutikdavo savo kelyje. Samo karalystės kalvos nusidažė žmonių krauju. Tačiau karalius Žygimantas Augustas, kuriam trūksta jo tėvo ryžto ir karinės patirties, nė nesiruošia rengti naujo karo prieš orkus. Pabėgėlių vilkstinės dar negreit pasieks sostinę, kurioje karalius mėgaujasi dvaro gyvenimu ir turtinga biblioteka, nesiteikdamas pastebėti, kad orkai vėl žudo jo pavaldinius.

Moravijos baronas Kazimieras Sapiega, lojalus, bet ryžtingas karaliaus vasalas, ketina imtis veiksmų pats. Rengdamasis karui jis nusprendė pasamdyti grupę nuotykių ieškotojų, kurie padėtų apginti Čingo kaimą, atsidūrusį ant orkų invazijos tako.


 
< 2010-11-07 žaidimai 2010-11-17 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar čia kur nors yra orkų šamanas?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama