blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT PIRMOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2012-10-09, kosminis gebėjimas
 
Susidūriau vienoje diskusijoje su gana įdomiu klausimu: ar reikia mokytis daugybos lentelės? Susinervinau. Daugybos lentelę naudojau kaip aiškų pavyzdį, kad gebėjimų ugdymas mokykloje negali vykti šuoliais, laisvai pasirenkamais profiliniais fragmentais, kad reikalingas tam tikras laiptuotas nuoseklumas (ir kad kai ką išmokti tiesiog privalu).

Nes net ir tie, kas ja moka, nėra įsitikinę, ar tai labai svarbus gebėjimas. Ta prasme, juk realiai niekas neketina skaičiuoti stulpeliu?

Pamėginau surašyti argumentus už:
  • mechaninis atminties lavinimas
  • pažintis su būdais išvengti mechaninio įsiminimo (x9=x10-x1 ir kt.)
  • apytikris dviženklių skaičių dauginimas mintinai (nuolaidos, arbatpinigiai)
  • tikslus dviženklių skaičių dauginimas mintinai (naudoju kaip asmeninį girtumo testą, bet darau ne visai stulpeliu, protingai grupuoju)
  • orientacija skaičių erdvėje („matematinės kalbos“ supratimas)
  • strateginiai ir loginiai žaidimai (viena vertus, juos žaidžiame su vaikais šiek tiek edukologiniais sumetimais, bet antra vertus – tai įdomu, o be intuityvaus skaičių pojūčio ne visai įmanoma)
Apibendrinant, man šis klausimas neatrodo svarstytinas, daugybos lentelė yra ir būtinas gebėjimas ir puikus mokomasis objektas, skatinantis visos puokštės gebėjimų ugdymą.

Bet kokius bandymus jį kelti suvokiu, kaip korporacijų ir jas aptarnaujančių reklamos kūrėjų mėginimą išsiugdyti sau patrankų mėsą.

Pamaniau, visai gera mintis fantastikos kūriniui: ateitis, noosferoje iki gilaus virtualumo įklimpę žmonės, dar labiau priklausomi nuo civilizacijos, nei dabar ir „vakuumo-gebėjimų“ rinkinys astronautų mokykloje: fizinės treniruotės, varikliai, ginklai bei... daugybos lentelė.
 
< 2012-10-08 švietimas 2012-10-11 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Septynis kart aštuoni (mintyse).

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama