blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT AŠTUNTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2012-11-30, mokykla 2012
 
Paroda suklijavo dvi darbo savaites į vieną, ilgą – laimei, man dažniausiai patinka mano darbas, nors, atra vertus, trys parodos dienos pačios yra kaip savaitė, gal todėl nuotraukoje aš šiek tiek užsimaskavęs.

Šypsojausi daug, nes kodavau paskubomis, kitų darbų paraštėse, tad teko organizacinėmis priemonėmis (infocentre turėjome tris printerius) dengti kai kuriuos analitinius neapdairumus. Iš esmės – persistengimą, siekiant įtikti vartotojui. Antra vertus, pusantro tūkstančio mokytojų turėjo galimybę minimaliai patobulnti IKT kompetencijas (ir tai tik pradžia).

Horizonte jau galima įžiūrėti dar vieną švietimo keltą, iš esmės tam darbui ir esu priimtas, vizija yra, tik iki galo neaišku, kaip iki jos nueisime: abu metodai – ir dykumos laistymas, ir jos perkasimas savomis rankomis turi savų pliusų ir minusų, greičiausiai susitiksime kažkur per vidurį.

Šiaip jau paroda buvo nebloga analitinė praktika, nesitikėjau, kad kvalifikacijos tobulinimo renginių rinką net taip smarkiai iškreipia ydingos atestavimosi taisyklės. Tai beveik plika akimi įžiūrimas uždaras ratas: mokytojai iš esmės eina į renginius tik dėl pažymėjimų, todėl nėra jokios natūralios renginių atrankos, mat jų kokybė neturi jokios įtakos pažymėjimui.

Todėl renginiai neišvengiamai burbulizuojasi (išimčių, žinoma, yra), dar labiau sustiprindami mokytojų įsitikinimą, kad pažymėjimas yra vienintelis siektinas dalyvavimo renginyje rezultatas.

Informacinė sistema čia nepadės, galima, žinoma, fiksuoti abu mokytojo dalyvavimo renginyje momentus (ir atėjimą, ir išėjimą), bet tai kaubojiškos priemonės, neturinčios sąryšio su kokybe.

Numatomas abipusis anketavimas irgi nebus panacėja: nėra didelio skirtumo tarp balsavimo kojomis (renginių lankymo) ir rankomis (anketų užpildymo).

Visai įdomi mintis apie renginių apmokėjimą iš kišenės.

Rizika: atiduosi į rankas – pravalgys. Saugikliai: a) sąlyginiai litai (kuriais galima apmokėti, sakykime, iki 75% renginio rinkos kainos) ir b) privalomi kvalifikacijos tobulinimo rodikliai: nes be renginių yra dar ir savišvieta, kūrybinė veikla (tų pačių renginių vedimas).
 
< 2012-11-27 švietimas 2012-12-01 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kelias dienas ji truko?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama