blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DEVYNIOLIKTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2013-05-12, saulės neuždrausi
 
Šis įrašas atsirado dėl dviejų priežasčių: visų pirma – parsisiunčiau keletą programėlių padui, kurias norėjosi išbandyti (šį tekstą rinkau dviem smiliais). Viena iš jų, Easy Writer Lite, man pasirodė įdomi tuo, kad turi kursoriaus rodykles, ką tik pamėginau – tikrai patogiau, nei tas redagavimo lęšis, kurio vaizdą mano storas pirštas šiaip jau uždengia.

Antra priežastis – štai šis įrašas, kurio kelias mintis mielai cituoju, versdamas su visu laisvumu, kokį tik išspaudžiu. Tuo pačiu pasimokysiu šokinėti tarp langų ir kopijuoti...

Žiniasklaidos krizė, pasireiškianti tuo, kad žurnalistų skaičius mažėja, o jų sukuriamos produkcijos apimtis auga, pasirodo, nedaug skiriasi nuo to, ką galima įžvelgti kitose noosferos srityse.

Panaši padėtis yra ir, sakykime, žemės ūkyje (beje, skaičiau, kad apie 2004-uosius pirmąsyk žmonijos istorijoje bendrasis žemės ūkyje dirbančių žmonių nuošimtis nukrito žemiau 50%). Įdomiausia, kad išsivysčiusiose šalyse, kur šis nuošimtis dar (daug) mažesnis, yra maisto perprodukcija, o agrarinėse – maisto trūksta.

Kita, daug stipresnė analogija – palyginimas su prostitucija. Atmetus natūraliai kylančias asociacijas, tereikia dirstelėti į faktus: prostitučių santykinis skaičius mažėja, jų atlygis krenta. Kodėl? Metaforiškai šnekant, nes doros moterys perima rinką. O kek tiksliau formuluojant – visuomenės papročių laisvė atima specializuoto luomo monopolį.

Kad blogsfera nužudys žiniasklaidą (gal ši tiesiog virs šousklaida? ar projektodara?) kalbama jau seniai. Mano kukliu įsitikinimu, ji kartu ir smarkiai kirps per reklamą (estetišką bet cinišką melo formą). Nors visai gali būti, kad tai pernelyg ankstyvas optimizmas, iš informacinį srautą perdengiančių intarpų reklama greičiausiai mutuos į noosferos pseudoįvykius generuojančią pandoros skrynią.
 
< 2013-05-08 žiniasklaida blogsfera 2013-05-14 >
2013-05-13 21:35 O žvaigždžių nepasėsiTai daugiau ir neprikaišiokit į esmę makaronų:D
2013-05-13 20:42 Raimundas ZabarauskasPenki sakiniai, užsibaigiantys penkiais klaustukais, oho! Amerikine prasme nesu labai jau politkorektiškas, ir taip, kalbant apie seksą man galvoje iškart moterys, tokie jau mes paslaptingi esam žvėriukai, ežiukai.

Jei rimtai, tai ta „tikslesnė“ formuluotė yra daug korektiškesnė, ji kalba apie visuomenės papročius, o ne vien apie vyrus ar moteris.

Nors iš esmės šis įrašas blogsferą ir jos atimamą iš žiniasklaidos informacijos pateikimo monopolį...
2013-05-13 10:34 Mėnulio nenutrinsiAtsiprašau, bet kodėl palyginime su prostitucija minimos tik prostitutės, tai yra tik moterys? Ar pasisakytojas nežino, kad egzistuoja ir vyrų prostitucija? Ar pasisakytojas užsimerkia arba įkiša galvą į smėlį? Ar pasisakytojas yra toks mačo, kad jo galvoje iš karto tik moterys tuo klausimu?
Ir paskutinis klausimas - ar nemanote, kad toks jūsų pasisakymas šituo klausimu yra tiesiog diskriminacinis ir niekinatis požiūris į moteris šais „cepelinų“ ir žigolo laikais kai ir dori vyrai perima rinką?
2013-05-13 09:52 DovydasLabai įdomi įžvalga ir geri palyginimai, ypač tas su prostitucija.
komentarų: 4neteisingų atsakymų: 1teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar šiemet esu skaitęs laikraštį?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama