blogas – tekstų skaitymo būdas

 
DVIDEŠIMTOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2014-05-12, dvasiniai tankai
 
Labai retai randu rusiškoje blogsferoje net taip adekvačių tekstų, todėl, kai jau juos randu, norisi ištisai cituoti ir versti...

Запад сдуру (а может и не сдуру) эту эмиграцию принимал, не понимая, что Россия в Европу умеет приезжать только на танках. Иначе Россия не может. Хоть там Петр Первый что-то и рубил, Россия движется от Европы даже не в Азию, а куда-то в антиутопию и средневековье.

Vakarai vis priimantys rusų emigrantus, nesuprasdami, kad Rusija į Europą moka važiuoti tik tankais. Kitaip ji negali. Nors ten Petras Pirmasis kažką ir kirtęs (langą, rzu), Rusija tolsta nuo Europos net ne Azijon, o į kažkokią viduramžišką antiutopiją.

Įdomus emigracijos skirstymas į kvadratą 2x2 (ar palaiko Putiną? Ar viešai apie tai kalba?). Beje, tai ne visai kvadratas, autorius paskutinį ketvirtį (nepalaiko ir tyli) pakeičia į visai kitą kategoriją: „patys nesupranta, nenori poliarizuotis“.

Kiek sieka mano empatija, visas kognityvinis disonansas tarp meilės paliktai tėvynei ir nenoro prarasti Vakarietiškus gyvenimo standartus kyla iš visiško nenoro asimiliuotis. Tarsi tai, kad kuo ilgiau išliksi svetimkūnis, gali kažkokiu magišku būdu padėti tavo Tėvynei.

Emigrantų vaikai ir anūkai gali asimiliuotis, o gali ir nesiasimiliuoti. Pirmuoju atveju visas kognityvinis disonansas persikelia į nostalgijos sritį, vakarų pasaulis praturtėja naujais atspalviais, o tie vaikai ir anūkai išeina iš už kvadrato ribų, jie nebėra emigracija.

Antruoju atveju vaikai ir anūkai turi nuolatinį kognityvinį disonansą, vidinius įsijungimo į svetimą visuomenę barjerus, patys yra tam tikras barjeras, akmenėlis bate. Vienintelis būdas išspręsti vidines dvasines jų problemas yra tankai.

 
< 2014-05-09 visuomenė 2014-05-16 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 2
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar mano vaikai asimiliuotųsi, jei emigruočiau?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama