blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TRISDEŠIMT ANTROJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2014-08-07, ką daryti iškart po išsilaipinimo?
 
Minecraft pasauliai (reljefas, iškasenos, vanduo) yra generuojami, atsispiriant nuo tam tikro pradinio kodo („seed“). Man patogiau mąstyti apie tas simbolių kombinacijas, kaip apie unikalių pasaulių koordinates. Jas žinodamas gali tokį pasaulį aplankyti vėl ir vėl. Tad, kai jau apsiprasite su judėjimu, žaliavų gavyba, objektų gamyba ir statyba, nuspręsite sukurti įdomų pasaulio stebuklą ir jums atsibos skraidymas, pradėkite nuo koordinačių.

Ieškodavau jų forumuose, nors nuo 0.9.x pasikeitė „koordinačių sistema“, todėl senosios nebevedė į tuos pačius pasaulius (tiksliau kalbant, senųjų pasaulių iš naujo nebesugeneruosi). Esu lankęsis tik į dviejuose naujosios (0.9.x) visatos pasauliuose:

OMG – miškas, yra kalnų, keli kaimai netoliese, ilga vinguota upė, atrodo, įtekanti į jūrą.
TNT – džiunglės, kalnai, yra spalvoto molio oazė („mesa biomas“), keli kaimai.

Antrasis mane sudomino moliu, bet giliai po žeme visiškai neradau deimantų. Todėl ilgainiui (gal iš trečio ar ketvirto bandymo) įsitvirtinau OMG planetoje ant upės kranto.

Labai greitai supratęs, kad jokie elfiški debiutai (naktimis statydintis stulpą ir į jį įsiropšti) prie gero nepriveda, išsilaipinęs visuomet užsikasu, kaip ir dera save gerbiančiam dwarfui.

Per pirmąją dešimties minučių trukmės dieną turite: a) pasižymėti išsilaipinimo vietą (netyčia užsimušus būtent čia atgimstama iš naujo), b) plikomis rankomis nusilaužti medį ar du, c) pasidaryti darbastalį, ir juo pasinaudojus: medinį kirvį bei medinį kirtiklį, d) nusikirsti kuo daugiau rąstų (64 yra beveik nepasiekiamas idealas). Jei pakeliui kur nors matosi atvira anglis – imkite ją, bet neužsižaiskite, nėra laiko – 10-20 vienetų bus gana.

Nusileidus saulei grįžkite į nerštavietę, ir kaskites vertikaliai žemyn, lygiai tris kubelius, uždenkite angą, pasidarykite šiek tiek vietos ir pasistatę darbastalį pasigaminkite fakelų ir kopėčių. Anglį, jei jos neradote, pasigaminkite, deginandami medieną, tam prireiks krosnies, kuri padaroma iš dviejų akmens vienetų.
Pradžiai pakaktų 8 fakelų ir 16 kopečių. Leiskitės atsargiai, nekaskite vertikaliai žemyn. Geriausia raustis dvigubo pločio šachta, nereikalingą jos pusę paskui užverčiant akmenimis, išskyrus fakelui tvirtinti skirtas įdubas – kurias aš darau kas 8 metrus.

Taip leiskitės iki pat pasaulio dugno. Žemiausia horizontali Jūsų šachta turi liesti aukščiausius pasaulio dugno išsikišimus, ir perdaug nesukite sau galvos dėl to, kas paslėpta žemiau šios linijos. Tvarka ir sistema daug svarbiau.Pakeliui rasite anglies ir geležies, todėl, kai sudils medinis kirtiklis, pasigaminkite akmeninį, arba, dar geriau, geležinį. Pasibaigus kopėčioms ar fakelams, pasidarykit naujų. Medžio turėtų užtekti, jei kas grįžkite paviršiun, bet sulaukite dienos ir sugokitės kryperių!

Apatiniame lygmenyje pradėkit kalnakasybą. Kopėčių papėdėje paprastai palieku nedidelę bazę (darbastalį, krosnį, keletą dėžių iškasenoms kaupti), nuo kurios atsimatuoju kvadratą, 27x27, dedu fakelus kas devynis žingsnius, tad kas tris fakelus darau posūkį.

Suraižau kvadratą tumeliais kas tris metrus (schemoje pavaizduoti šeši apatiniai šachtų lygmenys, balta spalva – nukasama, pilka – paliekama, bet matoma uoliena, juoda – tai kas lieka neatidengta).

Suprantama, radęs anglies, geležies, aukso, sapfyro, smaragdų ar deimantų, nusikasu viską. Ertmes paskui vėl užpildau skalda, nemėgstu chaoso, tamsa yra pavojinga.

Sisteminga kalnakasyba gera tuo, kad ji vyksta kvadratais 27x27. Norint aprūpinti žaliavomis normalią pilaitę ir pasigaminti demaintinius šarvus tenka perkasti gerus dvidešimt ar net trisdešimt tokių kvadratų.

Suprantama, kad tam reikia daugiau medžio, taigi, šiam pasibaigus būtina grižti paviršiun. Kokių saugumo priemonių pravartu imtis paviršiuje, parašysiu kada nors vėliau.
 
< 2014-08-06 mcpe 2014-08-08 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Rečiausiai pasitaikančios iškasenos.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama