blogas – tekstų skaitymo būdas

 
TRISDEŠIMT ANTROJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2014-08-08, kur gauti medienos ir maisto?
 
Kaip rašiau vakar, pirmiausiai susitvarkote po žeme. Atsivėrus 0.9.x pasauliams, tai nebėra labai paprasta. Atsirado gausybė tuščių ertmių – olų, dėl kurių internetuose kažkodėl labai džiaugiamasi. Sistemingam dwarfui olos tėra tamsios, monstrus generuojančios ir tvarkingą šachtų tinklą griaunančios ertmės.

Apatiniuose lygmenyse daug olų su lava. Būtent šios aplinkybės privertė mane pasirinkti santykinai nedidelę (27x27) standartinio kalnakasybos kvadrato kraštinę. Tenka gerokai pasisukioti, kol randi kur jį įterpti tarp lavos upių.

Su aptiktomis olomis elkites pagal aplinkybes. Kol neturite resursų (fakelų ir kirtiklių), paprasčiausiai jas užmūrykit, kaip nors pažymėdami vietą. Sustiprėję aplankykite jas vėl, apšvieskite ir nukasę visas paviršiuje matomas iškasenas palikite ramybėje.

Anksčiau ar vėliau Jums ims trūkti medienos. Praktiškiausia išeitis – piliakalnis tiesiai nerštavietėje, virš tunelio į kasyklas. Sustiprinkite jo šlaitus akmenine tvorele (cobblestone wall), iš akmens plokščių (stone slab) pasidarykite karnizą nuo vorų.

Apšvieskite terasą, pasirūpinkite irigacija, pasėkite rugius ir pasodinkite medį.Piliakalnio viduje pasidarykite patalpą – antžeminę žemės ūkiui ir namų statybai skirtą bazę. Už jo ribų rytais susirinksite kaulus trąšoms, tačiau Jus persekios vorai ir kryperiai, todėl, sukaupę pakankamai akmens ir anglies, apsitverkite nedidelį atvirą žemės plotą pirmam savo kaimui.

Tvorai irgi praverstų karnizas, juo ne tik užkertate vorams kelią į savo teritoriją, bet galite ir visai saugiai vaikščioti (nuo karnizo smagu kardu kapoti per arti prislinkusius kryperius).Iliuminuota tvora apsaugos teritoriją nuo tamsiame patvoryje gimstančių mostrų, beliks tik išlyginti reljefą ir užpildyti vidų gerai apšviestais statiniais. Pasidarykite kelius.

Šioje inkarnacijoje tvora apjuosiau ir nedidelį ežeriuką bei įėjimą į požeminį urvą. Pagalvosiu, kaip juos įrengti ir priderinti prie architektūros.Nerštavietėje įrengta kasykla ir žemės ūkio piliakalnis leis jums visiškai apsirūpinti kasdienėmis medžiagomis. Kaimelio įrengimas išsklaidys kalnakasybos nuobodulį.

Ekonomiškai sustiprėję galėsite pagalvoti apie tiriamąsias ekspedicijas arba pasistatyti kokį nors pasaulio stebuklą. Kelis iš jų netrukus aprašysiu.
 
< 2014-08-07 mcpe 2014-08-09 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Kelios durys matyti apatinėje iliustracijoje (įrašykite skaičių)?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama