blogas – tekstų skaitymo būdas

 
KETURIASDEŠIMT PIRMOJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2014-10-08, tekstinė paieška paseno
 


Šią mobiliąją programėlę radau pas žmogų, kurio nemėgstu (ir neduosiu nuorodos, nes jo leksika absoliučiai nenorminė), tačiau kuris turi įvairių įdomių talentų, serendipumas (serendipity) iš kurių vienas ir yra.

Kamfaindas veikia taip: ką nors fotografuoji (galima pasiimti ir failą), tuomet tavo įrenginys siunčia nuotrauką internetan, tuomet atgal ima grįžti žodžiai, o paskui tave išmeta į reklamos sąrašą, pagal tuos žodžius, žinoma.

Bendradarbės iš karto sumojo, kam to reikia iš tikro: fotografuojant žmogų, programėlė iš pradžių sako person, paskui pasitaiso woman, o galiausiai pereina prie drabužių.

Iš kokių septynių tokių pabandymų tik vienas baigėsi žodžiais womans face, kiti buvo: Ladies Beige Suit Jacket, Girl`s Dark Blue Denim Jacket ir t.t.

Sistema mėgsta prekinius ženklus, mat jie gerai atpažįstami. Žiebtuvėlį kurį laiką laikė battery o paskui sumojo: Statoil Lighter. Lengvai pažino Lego.

Užtat plikytą pyragaitį ji palaikė nuluptu apelsinu, tris kaštonus – rudais šokoladiniais saldainiais, o dvi tabletes nuo gerklės (antrasis objektas) – sidabro auskarais su kažkuo mėlynu.

Pastebėjau, kad jei nepavyksta identifikuoti, sistema stengiasi nustatyti spalvą: mėlyna... ne, tamsiai mėlyna...

Praėjus pirmajam nustebimui primečiau, kaip gi tai galėtų veikti – paieška pagal vaizdą duoda daug radinių (vaizdų), greta kurių yra įvairūs tekstai, iš kurių jau galima virti sriubą: dažnių lenteles, spalvų sąrašus, apmokėtus radinius. Na, o turint žodžius, toliau jau paprasta.

Įdomu, kad komercija prasimuša gana grubiai: jei greta puodelio yra ir šaukštelis, paieška baigiasi būtent šaukštelių reklama, matyt šaukštelius žmonija labiau reklamuoja, negu puodelius ar kavą.

Logiška, puodeliai ir kava visada yra savo lentynose, na, o šaukšteliai nuolat prapuola. Greičiausiai, jų gamintojai specialiai primaišo į metalą pasimetimo burtažodžių ar miltelių.

Keisčiausiai sistema sureagavo į ranką (koridoriuje, durų fone). Hand, o po akimirkos – Brown Wooden Door, ir tų durų reklama. Na taip, rankų juk niekas neparduoda...

Kaip ir reikėjo tikėtis iš reklama varomo mechanizmo, sistema eina lengviausiu keliu. Pakišus pratybų lapą su Lietuvos žemėlapiu, ji nusprendė: White Paper With Text Print.

O gavusi paveikslėlį su mano herbu mainkrafte (antras nuo apačios), ji nepažino nei mainkrafto, nei herbo: kiek pasvarsčiusi sustojo prie Purple and Black Wind Mill ir atvertė mažai susijusių tinklapių.

Iš to, ką ji rado, man labiausiai patiko tapetas aipedui. Užsidėjau jį ant pradinio, užrakinto ekrano (Lock Screen).
 
< 2014-10-07 programuotojai keistenybės 2014-10-09 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 0
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Ar programėlė saugo paieškų istoriją?

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama