blogas – tekstų skaitymo būdas

 
ANTROJI METŲ SAVAITĖ
(grįžti prie sąrašo)
 
 
2015-01-10, reikia keisti
 
Perspausdinu laisvai versdamas (ir šiek tiek adaptuodamas mūsų realijoms (nes smarkiai pritariu)) iš Mytryčiaus:

Reikia keisti visuomeninę sutartį – tai visiems į naudą. Ir krikščionims, ir musulmonams, ir kitų konfesijų atstovams bei ateistams. Jei nenorime pogromų ir smurto.

1. Žodžio laisvė yra aukščiausias civilizacijos pasiekimas. Jos ribojimas pernelyg brangiai atsieitų. Šiandien negalima išjuokti Alacho ir Jėzaus, rytoj – prezidento, paskui nebus galima kritikuoti pasirinkto vystymosi kelio, o baigsis tuo, kad strupūs neofitai tikrins, ar nešiojete kryželį ir muš tuos, kas praeis pro bažnyčią nepersižegnojęs.

Ne. Juoktis galima iš visko. Ir abejoti dėl bet kurios doktrinos. Todėl laikau kvailyste įstatymus, pagal kuriuos už abejojimą Holokaustu sodinama. Tai mina po žodžio laisve. Šių nesąmonių reikia atsisakyti. Manote, kad Holokausta sugalvojo žydai? Štai Jums archyvai, štai muziejus, štai kronika iš geto. Mokėkime ginčytis su idiotais.

Būtent žodžio laisvė garantuoja galimybę pasirinkti religiją. Religija – sąmonigas suaugusio žmogaus pasirinkimas. Tačiau būkite pasiruošę ir ateistinėms laidoms televizijoje. Gal net su specialiu ženkleliu kampe.

2. Reikia pagaliau nubrėžti aiškią skiriamąją liniją. Ateistai nelenda su savo performansais ir propaganda į bažnyčias, o tikintieji pamiršta apie mokyklas ir universitetus. Jiems nėra ką veikti švietime. Norite steigti sekmadieninę mokyklą – prašom. Už savo pinigus. Nė euro negausite iš sekuliarios valstybės. Ir iš kultūros ministerijos – nieko. Jūs – ne kultūra, Jūs – religija. Jei šventovėje istorinis muziejus – juo rūpinasi valstybė. O jei jis grąžinamas bažnyčiai – tuomet viską patys.

3. Jus ir Jūsų viešpatį įžeidžia kieno nors nuomonė ar piešinys? [...] Reikia uždėti specialų ženklelį laidoms ir straipsniams apie religiją. Atsargiai! Jūsų religiniai jausmai gali būti užgauti. Neikite į šiuos spektaklius, ir neskaitykite šių žurnalų, tuomet Jums nekils pagundos ką nors užmušti dėl užgautų jausmų.

4. Bažnyčia privalo išeiti iš šešėlio. Tai, kaip daromas biznis – neleistina. Nepamirškite, kad Jūsų konfesijos pradininkas išvijo prekijus iš šventyklos.

Turėsite pastatyti kasos aparatą kiekviename savo prekybos taške. Ir mokėti mokesčius. Ir dėti prabą ant juvelyrinių gaminių. Išvesti iš šešėlio visą laidotuvių biznį. [...]

Štai tokiomis sąlygomis įmanomas taikus sekuliarios valstybės ir religinių konfesijų bendrabūvis. Ir nereikia kalbėti apie 80% katalikų šalyje. Į bažnyčias sekmadieniais ateina tik 14% tikinčiųjų.


O taip.
 
< 2015-01-09 visuomenė 2015-01-11 >
komentarų: 0neteisingų atsakymų: 0teisingų be komentaro: 1
kaip komentuoti?vardas:
Kontrolinis klausimas:url:
Patalpa, pastatas... kurioje, mano galva, neturi būti religijos.

atsakymas:
Įrašyti(pasitikiu Jūsų vidiniu cenzoriumi (ąčęėįšųūž, rupūžė ir t.t.))

rzu
dienos
saulė
modeliai
kūryba
ratilai
kas ir kaip
parama